Partnerzy serwisu:

PKP Intercity: Rekordowe wakacje i o 1,3 mln podróżnych więcej niż rok temu

Martyn Janduła 19.09.2017 2,3k

PKP Intercity: Rekordowe wakacje i o 1,3 mln podróżnych więcej niż rok temu
Fot. Adam Kilian
Od czerwca do sierpnia tego roku, czyli w okresie wakacji, z pociągów PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3 mln pasażerów więcej niż rok temu w tym samym okresie. Przewoźnik podkreśla, że to najlepsze wakacje pod względem liczby przewiezionych pasażerów od siedmiu lat. Najchętniej podróżowano z Krakowa i Trójmiasta do Warszawy. Powodzeniem cieszyły się także połączenia do turystycznych miejscowości.
W tegoroczne wakacje aż 12,5 mln osób wybrało podróże pociągami PKP Intercity. W sumie z usług tego przewoźnika skorzystało o 12% osób więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W czerwcu, lipcu i sierpniu w porównaniu do 2016 roku liczba pasażerów wzrosła odpowiednio o 19% (ponad 3,8 mln osób), 10% i 7% (w obu przypadkach po ponad 4,3 mln osób) . Zdaniem PKP Intercity na dobry wynik wpłynęły atrakcyjne oferty biletowe.

– PLK realizują olbrzymi program inwestycyjny, co oczywiściema wpływ na ofertę przewozową, a wszystko po to, by w przyszłości było więcej korzyści dla pasażerów. Patrząc przez ten pryzmat, patrząc na wyniki, trzeba odnotować wzrost liczby pasażerów rok do roku, a także wzrost liczby pasażerów w wakacji - i to mimo, że w roku poprzednim wynik zawyżyły Światowe Dni Młodzieży. Tym bardziej należy spojrzeć na wynik z optymizmem i radością, bo coraz więcej osób korzysta z kolei, Teraz trzeba tę tendencję podtrzymać. Jednym z kroków ku temu jest niedawno wprowadzony Pakiet Podróżnika – komentuje Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

PKP Intercity stale notuje wzrost liczby przewiezionych pasażerów. Od stycznia do końca sierpnia 2017 roku na pokładzie pociągów przewoźnika podróżowało prawie 29 mln pasażerów. Oznacza to wzrost o ponad 13% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. PKP Intercity wyjaśnia, że utrzymuje wzrostową tendencję przewiezionych pasażerów, przy zbliżonym poziomie pracy eksploatacyjnej w porównaniu do analogicznego okresu z roku 2016.

– Wakacje mamy za sobą. Ważnym elementem jest to, żeby zwrócić uwagę na pasażerów. Tendencja jest wzrostowa. Obserwujemy powrót na kolej i musimy być przygotowani do tego, bo jesteśmy świadomi, że będą oni oczekiwali zdecydowanie więcej – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity. Dodaje, że udało się zachować prace eksploatacyjną na takim samym poziomie, jednak w minione wakacje udało się dokonać 200 wzmocnień przy zastosowaniu 250 dodatkowych wagonów, by móc zapewnić transport możliwie największej liczbie pasażerów.

Najwięcej podróżnych, podobnie jak w poprzednim roku, wybrało połączenia z Krakowa i Trójmiasta do Warszawy. Podczas wakacji ze stolicy Małopolski do stolicy kraju podróżowało w sumie ponad 618 tys. pasażerów, a z Trójmiasta – ponad 533 tys. W obu przypadkach zanotowano 6% wzrost. Z kolei 48-procentowym wzrostem zainteresowania podróżnych cieszyło się połączenie z Warszawy do Białegostoku, gdzie w sumie przewieziono ponad 236 tys. pasażerów.

Również dużym zainteresowaniem cieszyły się połączenia do miejscowości turystycznych. Do Kołobrzegu pociągami PKP Intercity wybrało się 292 tys. podróżnych, Koszalina – ponad 220. tys., zaś do Zakopanego ponad 130 tys. Największe procentowe wzrosty w przypadku pociągów sezonowych udało się zanotować na trasie do Wisły (41%), Krynicy-Zdroju (31%) a także do Władysławowa i Zakopanego (po 29%).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony