Partnerzy serwisu:

PKP Intercity przygotowało specjalne bilety na ŚDM

inf. prasowa 10.06.2016 288

PKP Intercity przygotowało specjalne bilety na ŚDM
Fot. Mateusz Włodarczyk, CC BY-SA 3.0
Bilet ŚDM Kraków 2016 to wyjątkowa oferta PKP Intercity dla pielgrzymów. Ruszyła sprzedaż specjalnych biletów uprawniających do 3 przejazdów w cenie 149 zł. Spółki Grupy PKP intensywnie pracują nad zapewnieniem jak najwyższego poziomu obsługi podróżnych.
Promocyjny karnet, uprawniający do 3 przejazdów w cenie 149 zł, będzie obowiązywał w pociągach TLK i IC, w drugiej klasie, od 16 lipca do 15 sierpnia 2016 r. Bilety będą imienne i dostępne tylko w sprzedaży internetowej. Do każdego z 3 przejazdów pasażer będzie zobowiązany pobrać, także wyłącznie przez Internet, bezpłatną miejscówkę. Szczegóły ofert dostępne są na stronie: http://www.intercity.pl/pl/sdm/

Wszystkie spółki Grupy PKP odpowiedzialne za prowadzenie ruchu pociągów i obsługę podróżnych prowadzą intensywne przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Rozpoczęcie szczytu przewozowego spodziewane jest już od 20 lipca, kiedy to organizowane będą Dni w diecezjach.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowują się do przyjęcia na polskie tory dodatkowych pociągów PKP Intercity oraz przewoźników samorządowych. Zarządca infrastruktury może zwiększyć ich liczbę na trasie Kraków – Katowice z 56 do 214 dziennie. Na trasę z Warszawy do Krakowa będzie mogło wyjechać 171 pociągów na dobę – o 71 więcej niż obecnie, a na trasie Rzeszów – Kraków liczbę składów można zwiększyć z obecnych 49 do 150 dziennie. To oznacza, że tylko na tych trzech relacjach, będzie mogło podróżować pociągami blisko pół miliona osób dziennie. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży opracowywana jest specjalna korekta rozkładu jazdy, która zostanie wprowadzona 1 lipca.

Grupa PKP podpisała umowę z Archidiecezją Krakowską. Zgodnie z nią Polskie Koleje Państwowe stały się oficjalnym partnerem Światowych Dni Młodzieży.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony