Partnerzy serwisu:

PKP Intercity przed przetargiem na modernizację swoich 192 wagonów

Michał Szymajda 23.04.2021 190

PKP Intercity przed przetargiem na modernizację swoich 192 wagonów
Modernizacja wagonów PKP Intercity w ZNTK Mińsk MazowieckiFot. ms, rynek-kolejowy
18 kwietnia Andrzej Adamczyk na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia zapowiedział skierowanie do modernizacji 192 wagonów PKP Intercity. Potwierdziliśmy tą informację u przewoźnika.
W szerszej wypowiedzi dotyczących planów PKP Intercity minister Adamczyk wspomniał na antenie radia, że spółka planujemy ogłoszenie przetargu na modernizację 192 wagonów. Przetarg ten ma mieć miejsce „w najbliższym czasie”. Poprosiliśmy o potwierdzenie tych planów u przewoźnika.

PKP Intercity planuje ogłoszenia przetargu na modernizację 192 wagonów. W ramach przetargu modernizowane będą wagony I i II klasy przedziałowe i bezprzedziałowe. Dodatkowo w 2021 r. PKP Intercity planuje ogłoszenie przetargu na zakup nowych wagonów oraz podpisanie umowy na zakup nowych lokomotyw wielosystemowych – napisała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity. Według naszej wiedzy, w przetargu na 192 wagony chodzi o pojazdy, które po unowocześnieniu mogłyby się poruszać z prędkością 160 km/h.  Planowane inwestycje mają oczywiście związek z umową wieloletnią między ministerstwem infrastruktury a PKP Intercity, wartą 21 miliardów złotych. Szerzej o planach zakupowych spółki pisaliśmy tutaj.

Obecnie na rozstrzygnięcie wciąż czeka przetarg na wielosystemowe lokomotywy, których docelowo może być 15. Jedyną ofertę w tym przetargu złożył Newag.

W produkcji, w poznańskim FPS, znajdują się obecnie wagony 175 A-10. Pierwsze z nich mają zacząć wozić pasażerów w końcu 2021 roku. Będzie ich 81. 
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony