Partnerzy serwisu:

PKP Intercity pożycza wielosystemowe lokomotywy Vectron z PKP Cargo

Michał Szymajda 04.02.2020 234

PKP Intercity pożycza wielosystemowe lokomotywy Vectron z PKP Cargo
Vectron PKP CargoFot. ms, rynek-kolejowy
Trudna sytuacja związana z dostępnością lokomotyw wielosystemowych PKP Intercity sprawiła, że przewoźnik pasażerski wypożycza je obecnie z PKP Cargo. Dwie lokomotywy Vectron należące do towarowej spółki prowadzą pociągi z Warszawy do Berlina.
Zderzenie lokomotywy Husarz z ciężarówką, do którego doszło 7 stycznia, doprowadziło do wyłączenia kolejnej już, trzeciej z dziesięciu posiadanych przez PKP Intercity wielosystemowych lokomotyw Husarz. W dniu kolizji przewoźnik i tak korzystał już ze wsparcia taborowego w postaci lokomotywy Siemens Vectron pożyczonej od ZSSK Cargo, a wcześniej od MRCE.

Z PKP Cargo PKP Intercity pożycza dwa pojazdy Siemens Vectron, będące jego własnością. Lokomotywy są wielosystemowe, dlatego mogą bez problemu prowadzić pociągi w całej relacji z Warszawy do Berlina. Ich prędkość maksymalna to 160 km/h i z taką będą się poruszać.

PKP Intercity, zdając sobie sprawę z niewielkiej liczby lokomotyw wielosystemowych w swoich zasobach (10 Husarzy to wszystko co w tym zakresie posiada), rozpisało w końcu grudnia przetarg na zakup 10 elektrowozów do przewozów międzynarodowych z opcją na zakup 5 kolejnych. Najnowszy termin otwarcia ofert w tym przetargu to 27 marca 2020.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony