Partnerzy serwisu:

PKP Intercity potwierdza: Chcemy sprzedać ED74

Michał Szymajda 08.04.2016 499

PKP Intercity potwierdza: Chcemy sprzedać ED74
PKP Intercity potwierdza: Chcemy sprzedać ED74Fot. SM42, Kacper Pawluk
Dalekobieżny przewoźnik potwierdził, że w strategii taborowej przewoźnika nie ma miejsca na elektryczne zespoły trakcyjne. Do tej pory przewoźnik wstrzymywał się z taką deklaracją.
PKP Intercity obecnie posiada w swoich zasobach 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74. Tylko połowa z nich jest sprawna i wyjeżdża w trasy z pasażerami. Dla pozostałych przewoźnik nie znajduje zastosowania i obecnie oczekują one na lepsze czasu na krakowskiej bocznicy PKP Intercity.

O tym, że PKP Intercity pozbędzie się części lub nawet wszystkich "Edyt", poinformowało Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w odpowiedzi na interpelację poselską dotyczącą możliwości zakupu kolejnych ezt Dart z Pesy.

– W toku obecnie prowadzonych dalszych analiz rynkowych oraz użytkowych rozważany jest przez PKP Intercity również wariant zakupu kolejnych ezt, przeznaczonych do przewozów w kategorii InterCity. Planowane jest natomiast odsprzedanie ezt typu ED74 ze względu na ich niewystarczające dostosowanie do ruchu dalekobieżnego – poinformował podsekretarz stanu w MIB, Piotr Stomma.  PKP Intercity krótko odniosło się do słów podsekretarza Stommy – Potwierdzamy, że mamy takie plany – napisało biuro prasowe.

Dwa lata temu o możliwość odsprzedania niewykorzystywanych pojazdów serii ED74 pytały m.in. Koleje Dolnośląskie. Otrzymały jednak odpowiedź odmowną. Obecnie przewoźnik jest już po zakupach nowych ezt Impuls i zainteresowanie KD pojazdami ED74 wyraźnie spadło, choć prezes przewoźnika potwierdza, że zapozna się z ofertą PKP Intercity, gdy tylko ona się pojawi. Nieoficjalnie wiemy, że pociągami interesują się także Koleje Śląskie, które chciałyby ograniczyć konieczność wypożyczania ezt serii EN57 od Przewozów Regionalnych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony