Partnerzy serwisu:

PKP Intercity potwierdza: Będzie dodatkowy TLK do Chełma i Przemyśla

Michał Szymajda 19.05.2017 1,2k

PKP Intercity potwierdza: Będzie dodatkowy TLK do Chełma i Przemyśla
Będzie dodatkowy TLK do Chełma i PrzemyślaFot. Michał Szymajda, RK
Od razu po deklaracji Kolei Ukraińskich, dotyczącej uruchomienia bezpośredniego transgranicznego pociągu z Kowla do Chełma, PKP Intercity potwierdziło informację o uruchomieniu pociągu Chełm – Warszawa Zachodnia.
Pierwszy pociąg TLK Polesie dotrze do Chełma 11 czerwca (dopiero od 12 czerwca jeździć będzie natomiast międzynarodowe połączenie Chełm – Kowel). Będzie wyjeżdżał z Warszawy o godzinie 8:30 i do stacji docelowej dojedzie na godzinę 12:30. Tam pasażerowie będą mieli możliwość dogodnej przesiadki na transgraniczny pociąg do ukraińskiego Kowla, uruchamiany przez Ukrzaliznycię (niestety nie znamy jeszcze dokładnego rozkładu tego pociągu). Z kolei z Chełma TLK Polesie wyjedzie o godzinie 15:58 i dowiezie pasażerów do Warszawy na godzinę 20:31. Na odcinku Warszawa – Lublin, według naszej wiedzy, pociąg będzie prowadzony lokomotywą spalinową po objazdowej trasie przez Parczew i Łuków, natomiast między Lublinem a Chełmem wagony mają być prowadzone trakcją elektryczną.

To jednak nie koniec zmian rozkładowych na lepsze. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami PKP Intercity uruchomi także pociąg, który pasażerom wysiadającym z pociągu Kijów – Przemyśl ułatwi dotarcie do Warszawy. Uruchamiany przez Ukraińców pociąg bije rekordy popularności i głosy o konieczności polepszenia oferty w Przemyślu o bezpośredni pociąg do polskiej stolicy słuchać od miesięcy.

– Wraz z czerwcową korektą skład TLK Pomarańczarka z Warszawy Zachodniej pojedzie w wydłużonej relacji do Przemyśla, przez m.in. Przeworsk i Jarosław. Pełny rozkład jazdy obu składów można znaleźć na stronie Intercity.pl oraz rozklad-pkp.pl. – informuje Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity.

TLK Pomarańczarka wyjedzie z Warszawy Centralnej o 6:15 i dotrze do Przemyśla Głównego o 14:12. W kurs powrotny wyjedzie o 14:51, by do głównej stołecznej stacji dojechać na 22:01.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony