Partnerzy serwisu:

PKP Intercity poszukuje dostawców automatów przekąskowych do wagonów Combi

Michał Szymajda 24.06.2019 10k

PKP Intercity poszukuje dostawców automatów przekąskowych do wagonów Combi
zdjęcie ilustracyjneFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
PKP Intercity czeka już na swoje pierwsze wagony Combi. Wielofunkcyjne wagony, których będzie 60, mają mieć na pokładzie automaty do wydawania przekąsek i napojów. To nowość w ofercie przewoźnika.
PKP Intercity właśnie ogłosiło dialog techniczny, do którego zaprasza wszystkich zainteresowanych dostawą automatów vendingowych do wagonów, oraz usługą ich późniejszego utrzymania i uzupełniania w nich towarów. Takie automaty, według zapowiedzi prezesa PKP Intercity, Marka Chraniuka, znajdą się we wszystkich modernizowanych, wielofunkcyjnych wagonach, które obecnie modernizuje Pesa.

– Celem dialogu technicznego jest pozyskanie informacji niezbędnych do wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego – informuje PKP Intercity.

Z ogłoszenia wynika, że PKP Intercity będzie chciało kupić dwa rodzaje automatów: do napojów ciepłych oraz do napojów zimnych i przekąsek. Za produkty mamy mieć możliwość zapłaty tylko kartą, operator pyta także o to ile kosztować będzie umożliwienie podróżnym zapłaty za posiłki blikiem. Wstępnie PKP Intercity chciałoby, by firma, która dostarczy maszyny, zajęła się ich uzupełnianiem i serwisem na okres 9 lat. Wymaganie konieczne jest takie, by maszyny posiadały certyfikat dopuszczający do instalacji w pojazdach szynowych oraz certyfikaty wymagane przepisami kolejowymi. Warto w tym miejscu przypomnieć, że dotychczas w Polsce jedynie Koleje Śląskie mają doświadczenie z implementacją takich urządzeń.

60 wagonów Combi obecnie, z poślizgiem, modernizuje bydgoska Pesa, będą pojazdami niezwykle oczekiwanymi przez polskich pasażerów. Wielozadaniowe, będą przygotowane do przyjęcia na pokład osób niepełnosprawnych, znajdą się w nich miejsca dla rowery a także przedziały dla rodziców z dziećmi. Klimatyzowane wagony mają być włączane do pociągów TLK i IC w różnych relacjach. Obecnie: aby choć częściowo załatać lukę wynikającą z braku takich wagonów, PKP Intercity niewielką ich ilość pożycza od Kolei Czeskich. Są włączane do pociągów sezonowych.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pierwsze wagony Combi na pierwsze jazdy homologacyjne skierowane zostaną z końcem lata. Jest szansa, że pierwszy z nich zobaczymy na targach Trako w Gdańsku. Włączanie wagonów do pociągów pasażerskich ma się rozpocząć od początku 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony