Partnerzy serwisu:

PKP Intercity posyła do remontu 49 wagonów

Martyn Janduła 16.12.2016 748

PKP Intercity posyła do remontu 49 wagonów
Fot. Flyz1, GFDL
Przewoźnik PKP Intercity rozpisuje kolejny przetarg na wagony. Tym razem do naprawy ma pójść 49 sztuk. W umowie ujęte jest jednak prawo opcji zwiększające liczbę zamówienia. Wszystkie wagony przejdą naprawę na 3. i 4. poziomie utrzymania.
49 wagonów znalazło się w najnowszym przetargu PKP Intercity, które zakłada wykonanie naprawy na 4. poziomie utrzymania oraz przeglądu na 3. poziomie utrzymania.

Przetarg podzielono na sześć części. W skład zamówienia wchodzi 17 wagonów osobowych typu Z2B, gdzie zamawiający przewiduje prawo opcji polegające na zwiększeniu liczby wagonów objętych naprawą, o nie więcej niż 2 wagony osobowe, 12 wagonów osobowych typu Z2A, gdzie również zamawiający przewiduje prawo opcji polegające na zwiększeniu liczby wagonów objętych naprawą, o nie więcej niż 5 wagonów osobowych, 1 wagonu osobowego typu 507A,15 wagonów osobowych typu XB, 2 wagonów osobowych typu 145Ac oraz 2 wagonów osobowych typu 406A.

Naprawą okresowa na 4. poziomie utrzymania obejmuje przegląd podzespołów i zespołów połączony z częściowym ich demontażem celem sprawdzenia, pomiaru oraz naprawą lub wymianą elementów zużytych lub uszkodzonych. Wykonawca dokona demontażu maszyn, urządzeń, podzespołów, zespołów i elementów. Do zakresu jego prac należeć będzie oczyszczenie wagonów z brudu, smaru i korozji i weryfikacja elementów, podzespołów i zespołów. Następnie naprawa, względnie wymiana elementów, podzespołów i zespołów nie spełniających kryteriów określonych w warunkach technicznych odbioru i dokumentacji techniczno-ruchowej, a na końcu, zakres prac obejmuje próbną jazdę po wykonanej naprawie.

Wykonawca będzie miał 42 miesiące na realizację zamówienia. PKP Intercity będzie oceniało oferty pod względem ceny (85%) i gwarancji (15%). Jednak w kategorii ceny rozróżniono dwie podkategorie. W 75% wpływ na punktację będzie miała cena jednostkowa naprawy okresowej na 4. poziomie utrzymania, a w 10% – cena jednostkowa przeglądu okresowego na 3. poziomie utrzymania.

Zamawiający wymaga ponadto udzielenia pisemnej gwarancji jakości na wykonaną usługę, a także rękojmi, przez okres minimum 36 miesięcy.

Termin składania ofert mija 24 stycznia 2017 roku o godz. 10.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony