Partnerzy serwisu:

PKP Intercity ponownie chce zmodernizować lokomotywy SM42

Michał Szymajda 13.03.2018 6,2k

PKP Intercity ponownie chce zmodernizować lokomotywy SM42
Część lokomotyw manewrowych SU/SM42 PKP Intercity już zmodernizowałaFot. Krzysiek Stefanowski, SM42.pl
Po raz drugi PKP Intercity ogłasza przetarg dotyczący napraw głównych i modernizacji lokomotyw manewrowych SM42.
Pierwszy przetarg przewoźnik ogłosił w sierpniu 2017 roku. Jedyną ofertę w nim złożył Newag, wyceniając prace na 9 lokomotywach na prawie 60 mln zł brutto. PKP Intercity konkurs ofert unieważniło.

Obecnie przedmiotem zamówienia jest także wykonanie naprawy okresowej na 5. poziomie utrzymania wraz z modernizacją 4 lokomotyw spalinowych wraz z przeszkoleniem osób do ich obsługi. Zmodernizowane SM42 mają posiadać gwarancję na 26 miesięcy od momentu odbioru. Zamawiający wymaga wykonania naprawy wraz z modernizacją pierwszej lokomotywy w 280 dni.

Poprzednio do zamówienia podstawowego na 9 sztuk pojazdów chciano mieć możliwość modernizacji jeszcze 4 lokomotyw w opcji. Obecnie przetarg podzielono na zadania: w pierwszym umieszczono 5 lokomotyw dla zamówienia podstawowego i 2 w opcji, zadanie drugie polega na modernizacji 4 lokomotyw i 2 w ramach opcji. Intercity będzie ubiegało się o współfinansowanie zamówienia w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Kryterium wyboru ofert jest: okres gwarancji i rękojmi za wykonaną naprawę wraz z modernizacją (25%), współczynnik dostępności (5%) oraz cena za wykonanie naprawy wraz z modernizacją jednej lokomotywy (70%). Koperty z ofertami w przetargu zostaną otwarte 23 kwietnia 2018 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony