Partnerzy serwisu:

PKP Intercity ponownie chce wynająć 10 elektrowozów

Michał Szymajda 25.01.2023 4,2k

PKP Intercity ponownie chce wynająć 10 elektrowozów
fot. M. Szymajda
PKP Intercity po raz drugi stara się wynająć elektryczne lokomotywy do prowadzenia swoich rozkładowych pociągów. Operatorowi zaczyna ich brakować, choć na razie pociągi nie wypadają z rozkładu jazdy.
Pierwsza próba wynajęcia elektrowozów nie zakończyła się sukcesem. Jedyny potencjalny leasingodawca nie sprostał oczekiwaniom PKP Intercity, które nie przyjęło oferty. Zapytaliśmy spółkę o konkretne powody, dla których oferta Seville Rail Rent nie spotkała się z akceptacją, jednak do dzisiaj nie otrzymaliśmy w tej sprawie odpowiedzi. Pool taborowy chciał zaoferować Intercity lokomotywy z Belgii.

Teraz przewoźnik organizuje podobny przetarg i czeka na oferty do 13 lutego 2023. Zamówienie znów rozbito na 5 zadań. W trzech chodzi o dostawę łącznie sześciu lokomotyw zdolnych prowadzić pociągi z prędkością 160 km/h (po dwie dla zadania) oraz łącznie czterech z prędkością maksymalną 125 km/h (dwa zadania po dwie lokomotywy). PKP Intercity chciałoby z nich korzystać przez 12 miesięcy od momentu podpisania umowy. Oczekuje także ich serwisowania i wykonywania bieżących napraw.

Sytuacja taborowa PKP Intercity robi się coraz trudniejsza. Na rynku brakuje wykonawcy, który mógłby zająć się szybszymi przeglądami EP09 (sam Remtrak nie wystarcza). Z tego powodu operator próbuje też wykonać przeglądy EP08. Zdarza się coraz częściej, że lokomotywy są podsyłane przez pół kraju w ramach rozkładowych pociągów PKP Intercity, aby mogły wykonać połączenia z innego miasta.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony