Partnerzy serwisu:

PKP Intercity ponownie chce kupić lekkie lokomotywy manewrowe

Michał Szymajda 18.12.2019 6,6k

PKP Intercity ponownie chce kupić lekkie lokomotywy manewrowe
Lekka lokomotywa manewrowa Metra Warszawskiegofot. WU
PKP Intercity rozpisało drugi przetarg na dostawę 10 lekkich lokomotyw spalinowych przeznaczonych do pracy manewrowej i przetaczania wagonów na większych stacjach, gdzie zestawia składy spółka.
Oprócz dostawy 10 fabrycznie nowych lekkich lokomotyw PKP Intercity wymaga przeszkolenia na nowy sprzęt maszynistów. Zamawiający oczekuje gwarancji i rękojmi na pojazdy na okres przynajmniej 48 miesięcy. W tym czasie dostawca ma zapewnić dotrzymanie minimalnego średniego współczynnika dostępności wszystkich lokomotyw w każdym kwartale kalendarzowym na poziomie co najmniej 90%. Na produkcję wszystkich dostawca będzie miał 24 miesiące od dnia podpisania umowy, ale pierwsza z nich musi być odebrana przez PKP Intercity w 18 miesięcy.

Zamówienie zostanie udzielone z uwzględnieniem kryterium ceny (60%) wartości zadeklarowanego współczynnika dostępności technicznej (10%), okresu gwarancji i rękojmi (15%) a także dodatkowych walorów technicznych (15%). Tu punktowany będzie montaż odbieraka prądu 3 kV, który umożliwi grzanie składów wagonowych podczas postoju i wykonywania manewrów z prędkością nie mniejszą niż 25 km/h. PKP Intercity czeka na oferty do 22 stycznia 2020.

Warto podkreślić, że operator ma już za sobą próbę zakupu takich spalinowozów. Zakończyła się ona niepowodzeniem z uwagi na przekroczenie kosztorysu (61,5 mln zł). Jedyną ofertę złożył wówczas czeski producent CZ Loko. Chciał otrzymać za 10 pojazdów 83,5 mln zł netto.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony