Partnerzy serwisu:

PKP Intercity: Ponad połowa naszych wagonów ma klimatyzację

Michał Szymajda 26.06.2019 10,4k

PKP Intercity: Ponad połowa naszych wagonów ma klimatyzację
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
PKP Intercity spodziewa się, że w te wakacje z usług przewoźnika skorzysta jeszcze więcej pasażerów niż w sezonie letnim 2018. Wskazują na to dane przewozowe z czerwca. Przewoźnik zapewnia też, że dba o to, aby liczba wagonów z klimatyzacją rosła. To ważne w kontekście obecnych upałów.
Od kilku kolejnych lat PKP Intercity rzeczywiście wozi więcej pasażerów. „Pasażerskie żniwa” mają miejsce latem, gdy w podróż wybierają się osoby zmierzające nad morze, w góry i do miejsc atrakcyjnych turystycznie. W 2018 roku w okresie wakacji z usług PKP Intercity skorzystało blisko 13,5 mln podróżnych. Spółka przewiduje, że wyniki z tegorocznego lata mogą być jeszcze lepsze, o czym świadczą niezłe statystyki z 23 dni czerwca.

Czerwiec nieźle rokuje dla PKP Intercity

– Wyniki osiągnięte od początku czerwca 2019 roku pokazują, że podróżowanie naszymi pociągami jest coraz popularniejsze. Według wstępnych danych w pierwszych 23 dniach czerwca przewieźliśmy prawie 6 procent pasażerów więcej niż rok temu. To oznacza, że tendencja wzrostowa w dalszym ciągu się utrzymuje – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

PKP Intercity w wakacje uruchamia średnio około 420 pociągów każdego dnia. To o 40 składów więcej niż poza sezonem letnim. Są w tej liczbie dodatkowe ekspresy, wydłużone pociągi Pendolino, a także IC i TLK z sezonowymi łącznikami np. do Ustki, Helu, Zakopanego czy Jeleniej Góry.

Klimatyzacja w połowie taboru

PKP Intercity w komunikacie prasowych podaje, że w związku z panującymi wysokimi temperaturami, jednym z ważniejszych w tym okresie udogodnień jest klimatyzacja. – Aktualnie wyposażonych w nią jest już większość wagonów oraz 60 elektrycznych zespołów trakcyjnych, czyli wszystkie pojazdy Pendolino, Flirt oraz Dart. Z klimatyzacji pasażerowie korzystają w pociągach kategorii IC, EIC i EIP. Planując podróż należy natomiast pamiętać, iż nie jest ona standardem w pociągach najniższej kategorii – TLK – informuje PKP Intercity. Przypomnijmy, że to właśnie w ostatnich dniach w pociągu TLK Gwarek doszło do omdleń licznych pasażerów i drużyny konduktorskiej, ze względu na nieznośną temperaturę w środku składu.

– PKP Intercity zabezpieczyło także zapasy butelkowanej wody, która będzie wydawana pasażerom w określonych sytuacjach – poinformował przewoźnik, których w informacji prasowej pochwalił się także, ze w 2023 roku klimatyzacja ma być standardem w aż 94% taboru. To wszystko ma się stać po zakończeniu programu modernizacyjnego powiązanego z zakupem nowych wagonów i modernizacją starszych, a także zakupem ezt. Decyzja o tym ostatnim zakupie miała być podjęta do końca czerwca.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony