Partnerzy serwisu:

PKP IC połączy pociągi do Olsztyna i Bydgoszczy. Składy Flirtów dzielone

Kasper Fiszer 20.08.2021 7,2k

PKP IC połączy pociągi do Olsztyna i Bydgoszczy. Składy Flirtów dzielone
Jednostka ED160 w Warszawwiefot. Kasper Fiszer
Pociągi IC „Mazury” i „Warmia” będą już za nieco ponad tydzień zestawiane z dwóch jednostek elektrycznych Flirt. Zostaną one rozłączone w Iławie lub w Działdowie i pojadą dalej do Olsztyna oraz do Bydgoszczy. PKP Intercity reaguje w ten sposób na ograniczoną przepustowość Warszawskiego Węzła Kolejowego.
Wraz z wejściem w życie kolejnej korekty rocznego rozkładu jazdy pociągów, a więc już w przyszły weekend, zmieni się organizacja ruchu pociągów do Olsztyna i Bydgoszczy. – Pociąg IC „Warmia” będzie kursował połączony z IC „Kopernik” – zapowiada Agnieszka Serbeńska z PKP Intercity. Składy zostaną rozłączone w Iławie.

Manewry w Iławie oraz w Działdowie

Na polskiej sieci kolejowej kursują już oczywiście pociągi złożone z grup wagonów jadących w różnych kierunkach. Zestawienie składu „Warmii” będzie jednak nietypowe: obie jego części (Warszawa Zachodnia – Olsztyn Główny i Warszawa Zachodnia – Bydgoszcz Główna) będą obsługiwane elektrycznymi zespołami trakcyjnymi serii ED160 (Flirt). Nasza rozmówczyni zaznacza, że nie jest to pierwszy przypadek rozłączania pojazdów tego typu na stacji pośredniej.

Już obecnie pociąg IC „Mazury” relacji Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia – Olsztyn Główny składa się bowiem z dwóch grup rozłączanych w Warszawie. W tym przypadku w dalszą drogę wyrusza jednak tylko jedna jednostka. Druga kończy bowiem bieg w stolicy. Organizacja również tego kursu ulegnie jednak istotnej zmianie.

Spółka reaguje na ograniczoną przepustowość warszawskiego węzła


Po wrześniowej korekcie rozkładu jazdy rozłączanie będzie się bowiem odbywać nie w Warszawie, a w Działdowie. – Część zostająca do tej pory w Warszawie będzie miała wydłużoną relację do Bydgoszczy przez Iławę – zapowiada przedstawicielka PKP Intercity. Na łączenie relacji pociągów spółka zdecydowała się w związku z ograniczoną przepustowością Warszawskiego Węzła Kolejowego.

Przewoźnik będzie uruchamiał więc dwa pociągi jadące w dwóch różnych kierunkach. – W przeciwną stronę nie jest natomiast przewidziane łączenie składów – zaznacza Agnieszka Serbeńska.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony