Partnerzy serwisu:

PKP Intercity podpisało list z Operatorem Chmury Krajowej

inf. pras 17.05.2021 1,2k

PKP Intercity pracuje nad narzędziem informatycznym pomagającym w sprawnym zarządzaniu taborem. W tym celu przewoźnik podpisał list intencyjny z Operatorem Chmury Krajowej.
Jak czytamy w komunikacie, przedmiotem podpisanego listu intencyjnego jest realizacja opracowywanego przez PKP Intercity projektu „Wizualizacja pracy taboru”. Jego celem jest opracowanie i wdrożenie narzędzia informatycznego w chmurze publicznej służącego do tworzenia harmonogramów technicznej obsługi floty oraz wizualizacji przyszłej dostępności taboru. Rozwiązanie ma zoptymalizować jego wykorzystanie oraz określić potrzeby w zakresie okresowych przeglądów technicznych od trzeciego do piątego poziomu utrzymania. Chmura Krajowa świadczy usługi z własnej Platformy Chmury Krajowej oraz jest strategicznym partnerem dwóch globalnych dostawców chmury obliczeniowej Google i Microsoft.

– Silna pozycja rynkowa spółek Skarbu Państwa to oczywiste korzyści dla całej polskiej gospodarki i naszego rynku pracy. Do utrzymywania konkurencyjności wobec innych podmiotów na rynku niezbędne jest inwestowanie w nowoczesne rozwiązania i informatyzację procesów zarządzania. Cieszymy się, że PKP Intercity stale rozwija się w tym kierunku, mając cały czas przed oczami interes pasażera i chęć zapewnienia najwyższej jakości usług. Cieszy również nawiązanie współpracy z Chmurą Krajową, której misją jest przyczynianie się do wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki – podkreśla Maciej Małecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, cytowany w komunikacie.

Opracowywane rozwiązanie informatyczne ma pozwolić na precyzyjne zarządzanie okresami wyłączania pojazdów na cykliczne przeglądy techniczne. Dzięki temu zoptymalizowany zostanie proces wykorzystania taboru z uwzględnieniem aktualnych potrzeb, co będzie miało duże znaczenie np. podczas letniego okresu wzmożonego ruchu.

– Polska kolej zmienia się na naszych oczach. Ta wielka pozytywna zmiana nie dotyczy tylko inwestycji w nowoczesny tabor i rozwoju siatki połączeń. To także wielka praca służąca temu, aby zapewnić jak najsprawniejsze procesy zarządzania ruchem pociągów. Bezpieczeństwo oraz przewidywalność polskiej kolei są naszymi celami i podpisany list intencyjny pomiędzy PKP Intercity a Operatorem Chmury Krajowej to kolejny krok w tym kierunku – mówi Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

– Opracowywane rozwiązanie informatyczne, przy wdrożeniu którego chcemy współpracować z Operatorem Chmury Krajowej, będzie bardzo użyteczne przy prognozowaniu naszych możliwości taborowych w określonym czasie. Dbamy o najwyższe bezpieczeństwo podróży, dlatego część taboru jest czasowo niedostępna ze względu na wykonywane okresowe przeglądy techniczne i jednocześnie przygotowujemy się do systematycznego zwiększania liczby uruchamianych połączeń i wzrostu liczby pasażerów. Opracowywanie narzędzie będzie w tym bardzo pomocne – tłumaczy Adam Laskowski, członek zarządu PKP Intercity.

– Rozwiązanie, które wspólnie przygotowujemy pokazuje jak nowoczesna technologia może skutecznie pomóc w usprawnieniu zarządzania w organizacjach, dysponujących licznym taborem czy innym, wymagającym okresowych przeglądów i serwisowania sprzętem. PKP Intercity przeciera w ten sposób szlaki innym przewoźnikom, a zarazem dowodzi, że nawet przedsiębiorstwo z „tradycyjnych” branż może zwinnie wykorzystywać dostępne w chmurze publicznej, takiej jak Google Cloud, rozwiązania technologiczne do realizacji swoich strategicznych celów biznesowych i istotnej poprawy jakości świadczonych usług. Biorąc pod uwagę skalę planowanych inwestycji w nowoczesny tabor widzimy olbrzymi potencjał do realizacji kolejnych wspólnych projektów – mówi Dariusz Śliwowski, wiceprezes Operatora Chmury Krajowej.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony