Partnerzy serwisu:

PKP Intercity: Podoba nam się system sprzedaży biletów włoskiej Trenitalii

Michał Szymajda 09.01.2023 4,5k

PKP Intercity: Podoba nam się system sprzedaży biletów włoskiej Trenitalii
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
– Chcemy, by nowy system sprzedaży internetowej był maksymalnie wydajny, a sam proces kupna maksymalnie prosty i dostępny. Pasażer ma otrzymać proste i funkcjonalne narzędzie do zakupu biletów – powiedział wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz.
Nowy system sprzedaży biletów PKP Intercity ma przesunąć spółkę do innej rzeczywistości informatycznej. Przewoźnik zdaje sobie jednak sprawę z tego, że zadanie nie będzie łatwe. – Będzie taki okres, gdzie systemy sprzedaży internetowej będą działać równolegle – i nowy, i stary. W tym czasie nie może dochodzić do sytuacji, gdy sprzedaż będzie się dublować – powiedział Tomasz Gontarz.

Jakie funkcjonalności będą uruchomione jeszcze w 2023 roku? Uruchomione mają zostać wszystkie wyświetlacze rezerwacyjne, które PKP Intercity ma we Flirtach, Dartach, zmodernizowanych ED74 i w niektórych wagonach (np. w najnowszych, od Cegielskiego). W pierwszym półroczu 2023 ma ruszyć pilotaż graficznej rezerwacji miejsc w wagonach, która obecnie działa tylko w wypadku Pendolino, Flirtów, Dartów i spalinowych SN84 wypożyczonych z SKPL.

Za granicę z biletem przez internet na wszystkie pociągi

– Zależy nam na tym, aby w 2023 była możliwość udostępnienia sprzedaży przez internet wszystkich biletów na połączenia międzynarodowe z Polski – dodał wiceszef PKP Intercity. Jak powiedział, jednym z głównych zadań, które będą stały przed PKP Informatyką, która buduje dla intercity system sprzedaży biletów, będzie możliwość jego pełnej integracji z systemami rezerwacyjnymi działającymi w innych krajach.

– Budujemy system, który ma umożliwić prostą integrację z innymi systemami – powiedział krótko Gontarz.

System Trenitalii spodobał się w PKP Intercity

Który z działających w Europie systemów sprzedaży podoba się spółce najbardziej? – Bardzo interesujące są rozwiązania włoskie, które przygotowywał dla Trenitalii IBM. To system łatwy w obsłudze i o bardzo szerokich możliwościach, chwalony przez pasażerów – dodał przedstawiciel PKP Intercity. O tym, jak działa włoski system, można przekonać się tutaj.

Pierwsze nowe moduły systemu eIC 2.0 mają zacząć działać we wrześniu 2023 roku. Całe eIC 2.0 ma być gotowe z końcem tego roku. Nowy, centralny system sprzedaży ma być gotowy na przełomie 2024 i 2025 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony