Partnerzy serwisu:

PKP Intercity: Pasażerowie drugiej klasy w ekspresach otrzymają tylko wodę

Michał Szymajda 04.02.2020 18,3k

PKP Intercity: Pasażerowie drugiej klasy w ekspresach otrzymają tylko wodę
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Nie milkną echa zmiany zasad poczęstunku, jaki od 1 lutego obowiązuje na pokładach pociągów EIC i EIP. Pasażerowie, którzy kupią bilet w drugiej klasie, mogą liczyć wyłącznie na wodę w plastikowej butelce.
Pasażerowie drugiej klasy, którzy skorzystali z pociągów EIC i Pendolino 1 lutego, byli zaskoczeni. Nie mogli już, w ramach bezpłatnego poczęstunku, poprosić o kawę lub herbatę. Mogą wybierać jedynie pomiędzy wodą z gazem, lub bez niego. Spółka nie poinformowała publicznie wcześniej o zmianie w ofercie, dopytujemy więc po fakcie, z czego wynika niekorzystna z punktu widzenia pasażera zmiana.

– Od 1 lutego 2020 osoby podróżujące pierwszą klasą pociągów Express InterCity Premium oraz Express InterCity w ramach swojego przejazdu otrzymają bezpłatnie do wyboru dwa napoje: ciepły (kawę lub herbatę) oraz zimny (wodę lub sok) – informuje biuro prasowe. – Natomiast pasażerowie drugiej klasy pociągów EIP i EIC, w ramach darmowego poczęstunku, otrzymają do wyboru wodę gazowaną lub niegazowaną. Wprowadzona od 1 lutego zmiana wynika z nowej umowy handlowej zawartej z dostawcą usługi gastronomicznej Wars – poinformowała Katarzyna Grzduk, rzeczniczka prasowa PKP Intercity. Z czego wynika nowa, gorsza dla pasażerów umowa między operatorem a wykonawcą usługi gastronomicznej? Tego nie wiemy.

– Pasażerowie nadal mogą skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej dostępnej w wagonach restauracyjnych, obejmującej zarówno ciepłe, jak i zimne napoje oraz ciepłe i zimne przekąski czy też dostępne na stałe propozycje obiadowe oraz pozycje z sezonowego menu WARS – zachwala płatną ofertę posiłków Katarzyna Grzduk. Warto jednak przypomnieć, że przewoźnik ma problemy z planowym dołączaniem wagonów restauracyjnych do swoich pociągów, a nowe będą wejdą do floty PKP Intercity nie tak szybko.

Blisko 10 lat temu na pokładzie ekspresów PKP Intercity pasażerowie 2 klasy otrzymywali także poczęstunek w postaci słodkiego wafla i napoju. Na początku kursowania Pendolino, w ofercie dla pasażerów 1 klasy był ciepły posiłek. Obecnie pasażerowie tej klasy w EIP otrzymują zamiast tego chłodną przekąskę z ograniczonego menu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony