Partnerzy serwisu:

PKP Intercity ogłosi przetarg na 12 ezt do końca 2017 r.

Michał Szymajda 27.09.2017 6,3k

PKP Intercity ogłosi przetarg na 12 ezt do końca 2017 r.
fot. Michał Szymajda
Podczas konferencji zorganizowanej przez PKP Intercity na targach Trako w Gdańsku prezes spółki Marek Chraniuk powiedział, że przewoźnik jeszcze w tym roku zorganizuje przetarg na dostawę 12 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Przewoźnik nie zdradza na razie jednak zbyt wiele, jeżeli chodzi o specyfikację nowych pojazdów.
Jak dotąd to najważniejsza informacja toczących się w Gdańsku targów. Do tej pory spekulowano na temat tego, czy przetarg się odbędzie czy nie i jaki będzie jego zakres.

– Strategia taborowa PKP Intercity wymaga pewnych korekt w stosunku do planu pierwotnego. Jeszcze w czwartym kwartale tego roku ogłosimy przetarg na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych – powiedział Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity. O tym, że pociągi zostaną kupione w następnych latach, wspominał już wcześniej prezes PKP SA – Krzysztof Mamiński. Ich liczba miała być jednak większa.

Prezes pozostał oszczędny w słowach, jeśli chodzi o specyfikację końcowego produktu. Wiadomo jedynie, że chodzi o 12 pojazdów. – W naszej spółce jest 60 elektrycznych zespołów trakcyjnych, wyciągamy wnioski z eksploatacji wszystkich z nich, nie tylko Darta. Oczywiście specyfikacja przetargu uwzględni nasze obserwacje – powiedział, pytany, czy przewoźnik weźmie pod uwagę doświadczenia z eksploatacją pociągów Dart, na których „domówienie” nie zdecydowano się.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony