Partnerzy serwisu:

PKP Intercity ogłasza gigantyczny przetarg. Kupi 300 wagonów!

Jakub Madrjas 04.11.2022 10,5k

PKP Intercity ogłasza gigantyczny przetarg. Kupi 300 wagonów!
fot. PKP Intercity
PKP Intercity ogłosiło jeden z największych przetargów w swojej historii – na dostawę aż 300 nowych wagonów wraz z przeglądem i dopuszczeniem na zagraniczne sieci kolejowe.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 300 wagonów osobowych wraz z wykonaniem przeglądu na 3. poziomie utrzymania w podziale na siedem części, odpowiadające różnym typom wagonów. Wszystkie będą klimatyzowane. 

PKP Intercity na każdą część zamówienia daje wykonawcom aż 72 miesiące i dodatkowe 24 miesiące na wagony z opcji. Łącznie z gwarancją i rękojmią zwiąże to wykonawcę umową na ponad dziesięć lat. Kryteria wyboru to cena jednostkowa wagonu (80%), cena przeglądu P3 (10%) oraz długość okresu gwarancji (10%).

Co istotne, PKP Intercity wymaga uzyskania i dostarczenia zezwolenia na wprowadzenie do obrotu pojazdu do eksploatacji na terenie następujących państw: Polski, Czech, Niemiec, Austrii, Słowacji, Węgier oraz Litwy.

Siedem typów wagonów

Przedmiotem części 1 zamówienia jest dostawa 38 wagonów 1 klasy, przedziałowych i bezprzedziałowych. Prawo opcji w zakresie części 1 zamówienia polega na możliwości dostawy dodatkowych 19 wagonów 1 klasy.

Przedmiotem części 2 zamówienia jest dostawa 40 wagonów 2 klasy, przedziałowych. Prawo opcji w zakresie części 2 zamówienia polega na możliwości dostawy dodatkowych 20 wagonów 2 klasy, przedziałowych.

Przedmiotem części 3 zamówienia jest dostawa 80 wagonów 2 klasy, bezprzedziałowych z prawem opcji na 40 wagonów.

Przedmiotem części 4 zamówienia jest dostawa 38 wagonów 2 klasy, przedziałowych z opcją dostawy dodatkowych 19 wagonów.

Przedmiotem części 5 zamówienia jest dostawa 40 wagonów 2 klasy, bezprzedziałowych przystosowanych do przewozu rowerów z co najmniej 8 hakami na rowery. Opcja to dodatkowe 20 wagonów.

Przedmiotem części 6 zamówienia jest dostawa 38 wagonów restauracyjnych z opcją na 19 wagonów.

Przedmiotem części 7 zamówienia jest dostawa 26 wagonów 2 klasy, przedziałowych dzienno-nocnych (WL/B). Tu również jest opcja – na 13 wagonów.

Oferty mają być ważne prawie pół roku


Nie podano szacunkowej wartości zamówienia, ale łączna wartość samego wadium na wszystkie zadania przekracza 10 milionów złotych, a wymagana zdolność kredytowa wykonawcy to blisko 400 mln złotych. 

Jeszcze dziś podamy szczegóły planowanego zamówienia. Otwarcie ofert zaplanowano za ponad miesiąc, 13 grudnia. Oferty muszą zachować ważność aż do 11 kwietnia 2023 roku. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony