Partnerzy serwisu:

PKP Intercity odebrało wojskowe wagony z FPS

Jakub Madrjas 27.08.2021 32k

PKP Intercity odebrało wojskowe wagony z FPS
fot. Fot. Fotografia okiem Pitagorasa
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy". PKP Intercity odebrało pierwsze wagony do przewozu wojska, które wyprodukował FPS Cegielski. 
PKP Intercity udzieliło FPS Cegielski zamówienia na produkcję ośmiu wagonów do przewozu wojska w czerwcu 2019 roku. Każdy będzie kosztował aż 13 mln złotych. Pierwsze cztery wagony miały zostać dostarczone do 1 grudnia 2020 r., a pozostałe – rok później. Potem terminy dostaw wydłużono z powodu pandemii.

W lutym tego roku rozpoczęły się testy nowoczesnych wagonów na torze Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie. Teraz przyszła wreszcie pora na dostawy. - Cztery wagony zostały odebrane w tym tygodniu, kolejne zostaną odebrane zgodnie z harmonogramem założonym przez producenta - potwierdza Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity. 

Wagony do przewozu wojska pojadą z prędkością 160 km/h; należą do najnowocześniejszych, jakie produkuje FPS. Są przystosowane Ich specyfikację opisaliśmy tutaj. Mimo logo przewoźnika na burtach, nie będą dostępne dla ruchu pasażerskiego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony