Partnerzy serwisu:

PKP Intercity odebrało 15 Dartów od Pesy (aktualizacja)

Michał Szymajda 25.01.2016 303

PKP Intercity odebrało 15 Dartów od Pesy (aktualizacja)
Kolejne Darty odebrane od Pesy przez PKP IntercityFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
PKP Intercity kontynuuje odbiory ezt Dart, wyprodukowanych przez bydgoską Pesę. Od 30 stycznia kolejne pociągi tego typu pojawią się na szlakach.
Do godzin porannych 25 stycznia PKP Intercity odebrało 14 pociągów PesaDART.

– Od 23 stycznia w ruchu znajduję się 7 pojazdów, a od najbliższego weekendu (30.01) będzie 9 – poinformowała Beata Czemerajda, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Sytuacja zmieniła się około godziny 16, kiedy PKP Intercity poinformowało o 15 odebranym ezt ED161.

Od weekendu 23-24 stycznia Darty rozpoczęły kursowanie w ramach IC Słowacki rel. Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny i IC Orzeszkowa w tej samej relacji. Od 30 stycznia Darty zaczną systematycznie zastępować stare składy wagonowe na IC Czartoryski oraz IC Konopnicka łączące Lublin z Wrocławiem przez Warszawę. Wszystkie wymienione wyżej pociągi do tej pory jeździły jako TLK.

Za niedostarczone i nieodebrane przez PKP Intercity w terminie do 14 grudnia 2015 ezt Dart przewoźnik nalicza kary umowne. Więcej informacji na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Już 16-17 marca w Warszawie kolejna edycja Europejskiego Forum Taborowego. Jak co roku, konferencja podejmie tematykę zakupów i modernizacji taboru kolejowego w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. To już trzecia edycja największej i najbardziej prestiżowej konferencji w regionie, poświęconej wielowątkowej dyskusji na temat stanu obecnego i przyszłości branży dostawców kompletnych pojazdów szynowych, producentów komponentów i podzespołów, poddostawców, dostawców usług i urządzeń służących utrzymaniu taboru kolejowego.

Więcej informacji na temat wydarzenia - program i możliwość rejestracji


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony