Partnerzy serwisu:

PKP Intercity odda do napraw i modernizacji 48 lokomotyw

Michał Szymajda 09.05.2016 312

PKP Intercity odda do napraw i modernizacji 48 lokomotyw
PKP Intercity odda do napraw i modernizacji 48 lokomotyw serii EP07 i EU07Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
PKP Intercity ogłosiło przetarg na przeprowadzenie napraw poziomu P4 48 lokomotyw serii EP07 i EU07 połączonych z modernizacją. To kolejny przetarg na naprawę lokomotyw w ostatnich tygodniach.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie napraw okresowych na czwartym poziomie utrzymania wraz z modernizacją 48 lokomotyw elektrycznych serii EU/EP07. Przy tym zamawiający wymaga udzielenia pisemnej gwarancji jakości na wykonaną usługę na okres nie krótszy niż 21 miesięcy. Na razie nie wiemy jaki będzie zakres modernizacji pojazdów. W ostatnim przetargu przewoźnik wycofał się jednak z opcji modernizacji, zakładającej zwiększenie prędkości maksymalnej podobnych lokomotyw.

Przetarg podzielony jest na 6 zadań, w każdym zaplanowano P4 8 lokomotyw serii EP07/EU07. Dla każdego PKP Intercity wymaga wiedzy i doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia. Uzna, że warunek ten jest spełniony, jeśli w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, potencjalny wykonawca należycie wykonał dostawę lub naprawę nie mniej niż 4 lokomotyw elektrycznych.

Kryterium udzielenia zamówienia jest w 70% cena, w 10% okres gwarancji (nie może być on jednak krótszy niż 21 miesięcy), a w 20% termin wykonania naprawy każdej z lokomotyw. Firmy zainteresowane przetargiem powinniśmy poznać w połowie czerwca.

W ostatnich tygodniach PKP Intercity rozstrzygnęło kilka innych przetargów taborowych. O ich wynikach piszemy TUTAJ. PKP Intercity organizuje też dialog techniczny aby wysondować możliwości rynku przy opcji zakupu zupełnie nowych lokomotyw elektrycznych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony