Partnerzy serwisu:

PKP Intercity: Obywatele Ukrainy jeżdżą bezpłatnie do końca marca

inf. pras. PKP Intercity 25.03.2022 1,4k

PKP Intercity: Obywatele Ukrainy jeżdżą bezpłatnie do końca marca
Fot. PKP Intercity
Obywatele Ukrainy nadal będą mogli bezpłatnie korzystać z części pociągów PKP Intercity. Obowiązujące od 26 lutego br. zasady odprawy podróżnych przekraczających ukraińsko-polską granicę zostają wydłużone do końca marca.
Wprowadzona od 26 lutego możliwość bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy w 2. klasie pociągami PKP Intercity kategorii ekonomicznych TLK i IC na terenie całej Polski zostaje wydłużona na dotychczasowych zasadach do 31 marca. Podróże odbywają się na podstawie dowolnego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie oraz na podstawie pobranej w kasie lub u drużyny konduktorskiej nieodpłatnej miejscówki.

Do tej pory już ponad 919 tys. obywateli Ukrainy skorzystało z bezpłatnych przejazdów pociągami PKP Intercity po terenie kraju. Ponad 333 tys. pasażerów podróżowało koleją z terenów przygranicznych w różnych kierunkach Polski, głównie do Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Katowic. Nadal widoczne jest także duże zainteresowanie przejazdami do Berlina, jak również do Pragi i Wiednia.

O zasadach przejazdu od 1 kwietnia PKP Intercity będzie informować w odrębnym komunikacie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony