Partnerzy serwisu:

PKP Intercity nie wynajmie belgijskich lokomotyw

Michał Szymajda 30.12.2022 7,1k

PKP Intercity nie wynajmie belgijskich lokomotyw
fot. MS, Rynek Kolejowy
PKP Intercity odrzuciło ofertę Seville Rail Rent, które chciało wydzierżawić PKP Intercity dziesięć lokomotyw elektrycznych, z których część miała prowadzić pociągi z prędkością 160 km/h.
Pomimo tego, że oferta firmy leasingowej mieściła się w kosztorysie zamawiającego, PKP Intercity nie zdecydowało się na wypożyczenie belgijskich lokomotyw, które zaoferowała spółka. Polski operator chce wypożyczyć 10 pojazdów, z których część musi poruszać się z prędkością 160 km/h, a część - 125 km/h. Konieczność leasingu wynika z problemami z terminowymi naprawami i serwisem własnych lokomotyw EP09.

– Badanie oferty wykazało, że podlega ona odrzuceniu we wszystkich częściach zamówienia, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp – napisało PKP Intercity nie precyzując co konkretnie dyskwalifikowało ofertę leasingodawcy. W związku z tym, że na wszystkie pięć zadań w przetargu ofertę złożyło wyłącznie Seville Rail Rent, przetarg został unieważniony.

Zadaliśmy operatorowi pytanie dotyczące konkretnych przyczyn, dla których nie wziął pod uwagę oferty wynajmu belgijskich lokomotyw HLE 21. O ich obecności w Polsce i parametrach piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony