Partnerzy serwisu:

PKP Intercity: Nie przewidujemy wzrostu cen biletów w 2019 roku

Michał Szymajda 28.11.2019 412

PKP Intercity: Nie przewidujemy wzrostu cen biletów w 2019 roku
Pociąg PKP Intercity na stacji SłupskFot. Michał Szymajda
Państwowy kolejowy przewoźnik dalekobieżny nie podwyższy cen biletów kolejowych w 2019 roku. Choć wzrost cen nie jest wykluczony w 2020 roku.
Podczas spotkania z dziennikarzami, przy okazji zakończenia procesu montażu urządzeń do nadawania sygnału Wi-Fi w Pendolino, prezes PKP Intercity Marek Chraniuk wyraźnie zaznaczył, że w jego spółce podwyżek cen biletów od grudnia nie należy oczekiwać.

– PKP Intercity nie przewiduje podwyżki cen biletów jeszcze w 2019 roku. Nie będzie ich wraz ze startem nowego rozkładu jazdy 15 grudnia – powiedział. Nie wykluczył jednak, że takie podwyżki będą, choć spółka nie zamierza ich wprowadzać w najbliższym czasie.

– Wszelkie zmiany w cenniku zostaną poddane gruntownym analizom. Musimy podsumować rok 2019, sprawdzić kwestię kosztową i przychodową. Będziemy się nad tym zastanawiać w przyszłym roku – dodał Marek Chraniuk. Powiedział, że bilans przewiezionych pasażerów w roku 2019 zamknie się w sumie około 49 milionów pasażerów. To o 5,5% więcej niż rok wcześniej.

Podwyżki cen biletów będą natomiast w pociągach lokalnych spółki Przewozy Regionalne. Piszemy o tym tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony