Partnerzy serwisu:

PKP Intercity na linii 22. Postoje w Przysusze, ale nie w Drzewicy

Kasper Fiszer 30.12.2019 5,7k

PKP Intercity na linii 22. Postoje w Przysusze, ale nie w Drzewicy
Linia kolejowa nr 22fot. Rafał T / fotopolska.eu, lic. CC BY-SA 3.0
Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów dostęp do kolei dalekobieżnej otrzymała leżąca w południowej części województwa mazowieckiego Przysucha. W niewielkim mieście zatrzymuje się obecnie jedna para pociągów. W marcu na tamtejszej stacji przystawać będą jednak już trzy pociągi w kierunku Krakowa i trzy w kierunku Warszawy.
Po kilkuletniej przerwie pociągi PKP Intercity pojawiły się w połowie grudnia na wschodnim odcinku linii kolejowej nr 22. Zjeżdżają one na nią z Centralnej Magistrali Kolejowej w węźle Drzewica/Idzikowice. Następnie kierowane są do Radomia, a potem w kierunku Kielc i Krakowa. Na nowej trasie wyznaczony został jeden postój – w sześciotysięcznej Przysusze. Nie zaplanowano natomiast zatrzymań w Drzewicy.

Postoje wprowadzone są pilotażowo

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, do listy miejscowości obsługiwanych przez nasze pociągi 15 grudnia dołączyliśmy Przysuchę – potwierdza Zespół Prasowy PKP Intercity. – Postój został wprowadzony pilotażowo – zastrzeżono przy tym w przesłanym nam komunikacie. Póki co oferta połączeń jest przy tym bardzo skromna.

Na stacji Przysucha wsiąść można bowiem jedynie do pociągu IC „Kolberg” Olsztyn Główny – Warszawa Centralna – Kraków Główny oraz do IC „Orłowicz” Kraków Główny – Warszawa Wschodnia, do każdego tylko w podanym kierunku jazdy. Odjazd do Krakowa zapanowano na 13:43, a w kierunku Warszawy – na 17:47. Podróż do stolicy trwa ok. półtorej godziny i kosztuje 37 zł (w drugiej klasie). Przejazd do Krakowa zabiera natomiast około trzech godzin, a pasażer musi się liczyć z wydatkiem 56 zł.

Będzie autobus dowozowy?

Przewoźnik zapowiada przy tym, że wraz z wprowadzeniem marcowej korekty rozkładu jazdy liczba kursów znacząco się zwiększy. Podróżni mają móc korzystać z trzech par kursów. Według danych zamieszczonych na łamach Portalu Pasażera IC „Orłowicz” będzie kursować przez Przysuchę także w stronę Krakowa, zaś IC „Kolberg” także w relacji do Olsztyna. Ponadto w rozkładzie jazdy tej stacji pojawi się IC „Sienkiewicz” z Olsztyna do Krakowa i z powrotem.

PKP Intercity zdaje sobie przy tym sprawę z niezbyt korzystnego położenia stacji. – Władze samorządowe analizują aktualnie możliwości doprowadzenia do niej dojazdu z wykorzystaniem transportu zbiorowego – informują nas służby prasowe spółki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony