Partnerzy serwisu:

PKP Intercity kupuje 10 lokomotyw manewrowych od CZ Loko

inf. pras., oprac. ms 15.02.2021 10k

PKP Intercity kupuje 10 lokomotyw manewrowych od CZ Loko
Fot. CZ Loko
PKP Intercity podpisało umowę z czeską firmą CZ Loko na dostawę 10 nowych lekkich lokomotyw spalinowych. Wartość kontraktu wynosi blisko 40 mln zł netto.
Lekkie lokomotywy spalinowe będą służyć do pracy manewrowej i zestawiania składów wagonowych przewoźnika na bocznicach PKP Intercity. Wartość zamówienia wynosi 39,1 mln zł netto. W ramach kontraktu CZ Loko przeszkoli pracowników przewoźnika z obsługi lokomotyw. Czeski producent taboru udzieli czteroletniej gwarancji i rękojmi na wyprodukowane pojazdy. Umowa będzie realizowana przez okres 24 miesięcy od daty jej podpisania, a dostawa pierwszej  z lokomotyw nastąpi w ciągu 18 miesięcy. PKP Intercity ma więc otrzymać pierwszą lokomotywę najpóźniej w sierpniu 2022.

– Jako Grupa PKP do programu unowocześnienia polskiej kolei podchodzimy bardzo kompleksowo. Dbamy nie tylko o przebudowę dworców, modernizację linii kolejowych i zapewnienie floty nowoczesnych pociągów, ale inwestujemy również w infrastrukturę i tabor do obsługi technicznej składów – powiedział Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP SA.

– Pandemia nie zatrzymała naszych inwestycji taborowych. Umowa z CZ Loko to pierwszy kontrakt, który podpisujemy w tym roku. Wypatrujemy już kolejnych miesięcy, które przyniosą dalsze efekty największego programu inwestycyjnego w historii naszej spółki – dodał Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

Modernizacja 10 lokomotyw manewrowych to element strategii taborowej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” do 2030 roku. Spółka zainwestuje 19 mld zł w nowoczesny tabor. Plany obejmują inwestycje w wagony, lokomotywy, elektryczne zespoły trakcyjne, a także piętrowe składy wagonowe typu push-pull. 

Drugi przetarg na dostawę lekkich lokomotyw manewrowych PKP Intercity rozpisało w grudniu 2019 roku (w pierwszym PKP Intercity nie zdecydowało się na wybór oferty CZ Loko). Ostatecznie oferta czeskiego producenta została wybrana w końcu października 2020. Teraz doszło do parafowania umów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony