Partnerzy serwisu:

PKP Intercity kupi 6 lekkich pojazdów szynowo-drogowych do manewrów

Michał Szymajda 08.03.2018 4,5k

PKP Intercity kupi 6 lekkich pojazdów szynowo-drogowych do manewrów
Fot. youtube, WICHARY Technologies
PKP Intercity wybrało najkorzystniejszą ofertę w przetargu na dostawę 6 pojazdów szynowo-drogowych. Lekkie pojazdy do przetaczania lokomotyw i wagonów dostarczy spółka Wichary Technologies.
Pojazdy mają możliwość poruszania się zarówno na gumowych kołach, jak i po szynach, na kołach stalowych. Z uwagi na charakter pracy – przetaczanie pojazdów kolejowych głównie w halach – wyposażone będą w silniki elektryczne, do których energia zgromadzona będzie w akumulatorach.

Maksymalna siła na haku pojazdu dwudrogowego została określona na 15 kN, a jego wydajność: 300 t. Prędkość maksymalna bez obciążenia ma wynieść minimum 5 km/h, a pod maksymalnym obciążeniem nie może być mniejsza niż 2 km/h. Pojazdy muszą mieć platformę do obsługi, muszą mieć też możliwość kierowania nimi zdalnie przez operatora.

PKP Intercity wybrało właśnie dostawcę tak opisanych pojazdów. Zdaniem przewoźnika najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka Wichary Technologies, z siedzibą w podkatowickich Pyrzowicach. Pojazdy mają stacjonować w bazach przewoźników w Gdyni Grabówku (2 pojazdy), w Gdyni Leszczynkach (1 pojazd), w Krakowie (2 pojazdy) i w Przemyślu (1 pojazd).

Czekamy na podpisanie umowy pomiędzy zamawiającym a dystrybutorem. Poniżej prezentujemy film, który pokazuje o jakie pojazdy chodziło PKP Intercity.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony