Partnerzy serwisu:

PKP Intercity: Kończymy projekt modernizacji Edyt

Michał Szymajda 01.02.2023 7k

PKP Intercity: Kończymy projekt modernizacji Edyt
fot. M. Szymajda
PKP Intercity ma już większość zespołów trakcyjnych ED74 po przeprowadzonej modernizacji. Wyjechały one na trasy z pasażerami.
Projekt modernizacji czternastu zespołów trakcyjnych ED74, zwanych Edytami, rozpoczął się w czerwcu 2019, gdy PKP Intercity podpisało umowę na przebudowę kłopotliwych pojazdów ze spółką córką Pesy – ZNTK Mińsk Mazowiecki. Pierwszy pojazd był gotowy na wiosnę 2021, ale jazdy nadzorowane z pasażerami rozpoczęły się dopiero w grudniu 2021. Ile ED74 jest obecnie w rękach przewoźnika?

– Odebraliśmy z modernizacji 12 pojazdów serii ED74, a ostatnie dwa składy odbierzemy w drugim kwartale tego roku. Pociągi kursują obecnie na trasach Wrocław – Katowice/Częstochowa – Kielce – Radom – Lublin, Lublin – Kielce – Katowice oraz Lublin – Kielce – Kraków – napisała Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity.

W ED74 po modernizacji zdarzają się jednak awarie. Ostatnia poważna miała miejsce 22 stycznia, gdy z pociągu Wrocław – Lublin stojącego w okolicy kieleckiego dworca trzeba było ewakuować 300 pasażerów. Powodem była awaria hamulców. W kontekście ostatniego zdarzenia, zapytaliśmy o inne problemy z jednostkami. Spółka odpowiedziała dość enigmatycznie.

– Na zmodernizowanej flocie pojazdów zdarzają się interwencje serwisu – wszystkie problemy techniczne są na bieżąco wyjaśniane z wykonawcą modernizacji – wyjaśniła Marta Ziemska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony