Partnerzy serwisu:

PKP Intercity: Kolejne rekordowe wakacje

inf. pras. 26.09.2018 122

arrow
arrow
PKP Intercity: Kolejne rekordowe wakacje
Fot. Marcin Kucięba, SM42.pl
PKP Intercity: Kolejne rekordowe wakacje
PKP Intercity: Kolejne rekordowe wakacje
Od początku czerwca do końca sierpnia 2018 roku z usług PKP Intercity skorzystało blisko 13,5 mln pasażerów, czyli o milion więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji. To najlepszy sezon letni przewoźnika od ośmiu lat – informuje przewoźnik.
W stosunku do ubiegłorocznego okresu letniego na pociąg PKP Intercity zdecydowało się ponad 8% więcej pasażerów – latem 2017 roku z usług przewoźnika w wakacje skorzystało blisko 12,5 mln podróżnych. W 2015 roku w okresie letnim usługi przewoźnika wybrało nieco ponad 9 mln osób, co oznacza, że obecnie pociągi PKP Intercity w wakacje wybiera aż 4,5 mln pasażerów więcej. – Ten pozytywny trend jest widoczny w każdym z letnich miesięcy. Rekordowym pod względem liczby przewiezionych pasażerów był sierpień, z dwóch powodów – na pokładach pociągów PKP Intercity podróżowało blisko 4,8 mln podróżnych a 19 sierpnia br. z usług przewoźnika skorzystało dokładnie 187 322 pasażerów – informuje przewoźnik.

W czasie wakacji PKP Intercity uruchamiało średnio 394 pociągi na dobę. To około o 20 więcej niż w pierwszych pięciu miesiącach 2018 roku. W czerwcu przewoźnik uruchamiał średnio 374 pociągi dziennie, w lipcu 406, a w sierpniu 402. Łącznie zaś w okresie od stycznia do sierpnia br. przewoźnik uruchomił o ponad 3,5 tys. pociągów więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku. Ponadto PKP Intercity zapewnia, że na bieżąco analizowało frekwencję w swoich składach i w miarę możliwości wzmacniało te, które cieszyły się największą popularnością wśród podróżnych. PKP Intercity wzmocniło 912 pociągi na łączną liczbę 1363 wagonów. Dodatkowo, 9 ezetów wzmocniono ponadplanowymi jednostkami, co zapewniło pasażerom ponad 3200 miejsc więcej.

PKP Intercity notuje wzrost liczy pasażerów nie tylko w czasie wakacji. Z usług przewoźnika rokrocznie korzysta coraz więcej osób. Od stycznia do końca sierpnia 2018 roku pociągami PKP Intercity podróżowało blisko 31 mln osób, co oznacza 7% wzrost w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. – Bardzo nas cieszy fakt, iż coraz więcej pasażerów decyduje się na podróż PKP Intercity. Wyniki przewozowe zarówno za sam okres letni, jak i od początku roku nastrajają bardzo optymistycznie. Z myślą o naszych pasażerach nie tylko inwestujemy w nowy tabor oraz modernizujemy składy, lecz także nieustannie wprowadzamy wiele atrakcyjnych ofert i promocji, które sprawią, że podróż naszymi pociągami będzie bardziej komfortowa oraz atrakcyjna cenowo. Spodziewamy się, że rok 2018 okaże się jeszcze lepszy od wyjątkowo dobrego ubiegłego roku i ten wzrostowy trend będziemy się starać utrzymać – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity cytowany w komunikacie.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony