Partnerzy serwisu:

PKP Intercity już szuka wykonawców napraw i modernizacji ED74

Michał Szymajda 16.10.2017 5,6k

PKP Intercity już szuka wykonawców napraw i modernizacji ED74
ED74 w barwach PKP IntercityFot. sm42, Patryk 98
Po deklaracji z 12 października dotyczącej napraw elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74, PKP Intercity opublikowało dziś (16 października) ogłoszenie o dialogu technicznym na wykonanie naprawy poziomu P5 wraz z modernizacją ezt serii ED74.
Celem PKP Intercity jest pozyskanie informacji o możliwości wykonania prac, które pozwolą na powrót na tory wszystkich ED74. PKP Intercity chce też poznać przybliżoną cenę takich napraw. Potem przewoźnik rozpisze przetarg na wykonanie prac. Przetargu należy spodziewać się do końca grudnia lub na początku 2018 roku. Zgodnie z zapowiedzią zarządu PKP IC, wszystkie zespoły trakcyjne mają wrócić na tory od rozkładu jazdy 2020/2021.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w dialogu technicznym można przesyłać do spółki do 25 października. Dialog ma potrwać 30 dni. 

– ED74, oprócz napraw P5, przejdą także modernizację. Na pewno wymienimy w nich siedzenia na znacznie wygodniejsze, będzie w nich bezprzewodowy internet i gniazdka z prądem dla pasażerów, pojawią się udogodnienia dla niepełnosprawnych i pasażerów z rowerami – powiedział Marek Chraniuk i dodał, że kwestią podstawową będzie poprawa sprawności pojazdów, a więc zastosowanie takich rozwiązań technicznych, które wyeliminują stosunkowo liczne dotychczas awarie jednostek.

Więcej na temat planów przywrócenia na tory wszystkich „Edyt” i tras, na których pojadą, piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony