Partnerzy serwisu:

PKP Intercity dopłaca do napraw pierwszych 31 lokomotyw EP09

Martyn Janduła 21.08.2017 5,5k

PKP Intercity dopłaca do napraw pierwszych 31 lokomotyw EP09
Fot. KOLEJ77, SM42.pl
Doszło już do rozstrzygnięcia pierwszej części w przetargu na naprawę lokomotyw z serii EP09 dla PKP Intercity. Przewoźnik szuka w formie przetargu wykonawców prac na łącznie 59 napraw okresowych. Na razie dowiedzieliśmy się, kto zrealizuje zadanie dla 31 elektrowozów.
W czerwcu PKP Intercity uruchomiło dwuczęściowe postępowanie przetargowe na naprawy lokomotyw EP09. W pierwszej znalazło się 31 lokomotyw elektrycznych, zaś w drugiej – 28. Po rozstrzygnięciu przetargu i wybraniu oferenta PKP IC planuje zawrzeć kontrakt na 48 miesięcy, w ramach którego zostanie wykonanych w sumie 59 przeglądów P4 dla 46 posiadanych lokomotyw EP09. Niektóre lokomotywy zostaną poddane przeglądowi P4 dwa razy – pisaliśmy wówczas. Ciekawostką jest to, że przewoźnik zastrzegł sobie możliwość zmniejszenia zamówienia o nie więcej niż 10 procent, czyli o sześć przeglądów.

Kosztorys PKP IC dla części pierwszej wyniósł 46,3 mln zł, a o kontrakt starało się dwóch wykonawców – Pesa i Newag, którzy przekroczyli kosztorys zamówienia. Producent z Bydgoszczy zaoferował prace za 63,9 mln zł brutto, zaś producent z Nowego Sącza – za 52,8 mln zł. Mimo znaczącego przekroczenia kwoty, jaką przygotowało PKP Intercity, przewoźnik zdecydował się o przyznaniu zamówienia Newagowi. Spółka przydzieliła wykonawcy maksymalną liczbę punktów w każdej z kategorii.

W przypadku części drugiej, gdzie do naprawy przeznaczonych ma zostać 28 elektrycznych lokomotyw, wciąż brakuje rozstrzygnięcia. Udział zgłosiły trzy firmy. Ofertę mieszczącą się w budżecie zamawiającego złożył jedynie Olkol.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony