Partnerzy serwisu:

PKP Intercity chwali się rekordowymi wynikami przewozowymi

inf. pras oprac. JM 03.06.2022 2,2k

arrow
arrow
PKP Intercity chwali się rekordowymi wynikami przewozowymi
Fot. krzys, SM42.pl
PKP Intercity chwali się rekordowymi wynikami przewozowymi
PKP Intercity chwali się rekordowymi wynikami przewozowymi
Tegoroczny maj okazał się miesiącem z największą liczbą pasażerów w ponad 20-letniej historii PKP Intercity. Przewoźnik podkreśla, że jeszcze nigdy nie odnotował tak dobrego wyniku po pierwszych pięciu miesiącach roku – już ponad 20 mln osób skorzystało od początku stycznia z jego usług, choć wpływ na to miały przewozy uchodźców.
Jak czytamy w komunikacie, w maju pociągami PKP Intercity podróżowało 5,26 mln osób. To 28% więcej niż w maju 2019 – rekordowym do tej pory roku w historii przewoźnika. Wynik z 2019 r. został także poprawiony, gdy spojrzymy na okres styczeń – maj. Od początku br. z usług PKP Intercity skorzystało już ponad 20,1 mln pasażerów. To o 8% lepszy wynik niż w analogicznym okresie ostatniego roku przed pandemią. To także ponad dwa razy więcej niż w pierwszych pięciu miesiącach ubiegłego roku (9,25 mln pasażerów).

Maj rekordowy dzięki Promo?

PKP Intercity uważa, że na rekordowy wynik w maju duży wpływ miało wprowadzenie m.in. oferty Promo do pociągów kategorii ekonomicznych. – Od tego momentu w każdym tygodniu pociągami PKP Intercity podróżuje ponad milion osób. To około 40-45% więcej niż w analogicznych okresach 2019 roku – czytamy. 

– Pierwsze tygodnie funkcjonowania oferty Promo w pociągach IC i TLK pokazują, że kolej przyciąga coraz więcej podróżnych. Intensywnie przygotowujemy się do sezonu wakacyjnego, podczas którego spodziewamy się, że wiele osób będzie rozważać pociąg jako atrakcyjną alternatywę dla podróży samochodem – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Warto jednak dodać, że znaczący udział w przewozach od początku roku miały bezpłatne przewozy osób uciekających przed wojną. Np. 21 kwietnia przewoźnik chwalił się, że przewiózł w ten sposób 1,4 mln osób, a do końca maja było to łącznie 2,19 mln osób co oznacza że bez tych przewozów wynik z 2019 roku nie zostałby przebity. Warto dodać, że 1 czerwca zmieniły się zasady wydawania darmowych biletów dla uchodźców z Ukrainy.

Badania Intercity: W te wakacje będziemy podróżować po Polsce 

Przewoźnik cytuje wynik badania przeprowadzonego na jego zlecenie, według którego  37% Polaków ma już zaplanowany urlop i letni wyjazd. Niemal tyle samo (36,5%) nie ma jeszcze konkretnych planów, ale chce gdzieś pojechać. 8,5% respondentów planuje urlopowy wyjazd, lecz dopiero jesienią. Brak planów wyjazdowych deklaruje mniej niż co piąty badany. Z tych Polaków, którzy planują podróżować, 85% zamierza odwiedzić najpopularniejsze polskie destynacje turystyczne – morze, Mazury, góry lub duże miasta. Numerem jeden wśród wakacyjnych kierunków podróży będzie morze, na wybrzeże wybiera się 35,5% badanych. Polskie góry zamierza odwiedzić 26% respondentów, a Mazury – 15,5%. 8% planuje pojechać do jednego z dużych polskich miast. Zagraniczny wyjazd planuje 3 na 10 badanych.

Jak czytamy, tegoroczna oferta PKP Intercity na wakacje jest odpowiedzią na dynamicznie rosnące zainteresowanie kolejowymi podróżami. Tego lata każdego dnia na tory będzie wyjeżdżać średnio 436 pociągów przewoźnika – o 11 więcej niż w ostatnim roku przed pandemią. Wraz z początkiem szkolnych wakacji na tory wyjadą codzienne, dodatkowe pociągi sezonowe ułatwiające dojazd nad morze z różnych rejonów Polski. PKP Intercity uruchomi także kilka nowych połączeń w wakacyjne weekendy. Od 25 czerwca br. na sezon letni wrócą bezpośrednie połączenia do Zakopanego, choć de facto nie dojadą one do stacji końcowej. Więcej na temat wakacyjnego rozkładu przewoźnika piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony