Partnerzy serwisu:

PKP Intercity chwali się rekordowym weekendowym wynikiem. Pasażerowie mają uwagi

Michał Szymajda 21.06.2022 5,9k

PKP Intercity chwali się rekordowym weekendowym wynikiem. Pasażerowie mają uwagi
Tłok na dworcu w PoznaniuFot. A. Homulicki
W ostatnią niedzielę, 19 czerwca, PKP Intercity przewiozło najwięcej pasażerów w swojej ponad 20-letniej historii. Tego dnia pociągami przewoźnika podróżowało blisko 250 tys. pasażerów.
Od środy 15 czerwca do poniedziałku 20 czerwca pociągi PKP Intercity przewiozły blisko 1,17 mln osób. Najwięcej, bo aż 247 tys. wybrało podróż z przewoźnikiem w niedzielę 19 czerwca. Do tej pory dniem z najwyższą frekwencją była niedziela 29 maja, kiedy to z usług PKP Intercity skorzystało niemal 223 tys. osób. Jeszcze wcześniejszy rekord pochodził z niedzieli 18 sierpnia 2019 roku – wtedy pociągi PKP Intercity przewiozły 212 tysięcy pasażerów.

Wzmocnienia pociągów, nowe połączenia, wydłużone relacje – więcej miejsc dla podróżnych

– Aby zapewnić pasażerom jak najlepsze warunki podróży, w okresie 15-20 czerwca PKP Intercity wzmocniło 388 pociągów 673 wagonami. Najwięcej dodatkowych pojazdów pojawiło się na torach w niedzielę 19 czerwca – 238 wagonów zapewniło więcej miejsc w 113 pociągach – napisał przewoźnik.

– W czasie długiego weekendu największą popularnością cieszyły się przejazdy pomiędzy Warszawą i Trójmiastem. Widząc już wcześniej, że bardzo duże zainteresowanie wzbudzają pociągi kursujące nad polskie morze, przewoźnik rozszerzył ofertę połączeń w tym kierunku. W środę 15 czerwca do Kołobrzegu wydłużona została relacja pociągów EIP i TLK Lubomirski, standardowo kursujących z Krakowa do Gdyni przez Warszawę – czytamy. Podobnie skład EIC Klimczok z Katowic do Gdyni wyruszył na tory w czwartek 16 czerwca, zamiast w sobotę 18 czerwca, aby ułatwić wyjazd nad morze na początku długiego weekendu. Dodatkowo w okresie długiego weekendu PKP Intercity uruchomiło nowe połączenia pomiędzy stolicą i Trójmiastem – EIC Kaszub oraz EIC 5140.

Intercity się starało, ale nie wszędzie było dobrze

Te działania PKP Intercity cieszą, jednak nie wszędzie pasażerowie mogli podróżować w dobrych warunkach. W niedzielę ponownie wystąpiły liczne utrudnienia na magistrali między Katowicami i Wrocławiem, co powodowało olbrzymie opóźnienia i tłok w pociągach. Nie pomagają tu wlekące się miesiącami prace prowadzone w Opolu i Wrocławiu przez PKP PLK, które znacznie obniżają przepustowości południowej trasy. Pasażerowie wielokrotnie zwracali nam uwagę na wielki ścisk w pociągach łączących Wrocław z Poznaniem i Poznań z Trójmiastem.

PKP Intercity przypomina w komunikacie, że wydłużono trasę TLK Bieszczady (rel. Kraków – Zagórz) oraz uruchomienia pociągu TLK Połoniny, którymi mogli dostać się bezpośrednio do Łupkowa przy granicy ze Słowacją.

Zainteresowanie podróżami koleją cały czas rośnie

– Wyniki odnotowane przez PKP Intercity w czasie długiego weekendu są kolejnym dowodem na bardzo dynamicznie rosnące zainteresowanie kolejowymi podróżami. Tegoroczny maj okazał się miesiącem z największą liczbą pasażerów w ponad 20-letniej historii PKP Intercity. Pociągami przewoźnika podróżowało 5,26 mln osób. To 28% więcej niż w maju 2019 – rekordowym do tej pory roku w historii spółki. Co więcej, PKP Intercity jeszcze nigdy nie odnotowało tak dobrego wyniku po pierwszych pięciu miesiącach roku – już ponad 20,1 mln osób skorzystało od początku stycznia z usług przewoźnika. To o 8% lepszy wynik niż w analogicznym okresie ostatniego roku przed pandemią. To także ponad dwa razy więcej niż w pierwszych pięciu miesiącach ubiegłego roku (9,25 mln pasażerów) – pochwaliła się spółka.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony