Partnerzy serwisu:

PKP Intercity chce wynająć elektrowozy. Nawet powolne

Michał Szymajda 15.11.2022 7,1k

PKP Intercity chce wynająć elektrowozy. Nawet powolne
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
PKP Intercity chce na rok pożyczyć dziesięć lokomotyw elektrycznych. Część z nich ma prowadzić pociągi z prędkością 160 km/h, część ma ciągnąć wagony z prędkością 125 km/h.
Po raz pierwszy od wielu lat PKP Intercity decyduje się na wynajem lokomotyw elektrycznych w dużej liczbie. Dotąd spółka posiłkowała się leasingiem tylko w wypadku braku lokomotyw wielosystemowych, zdolnych wyjeżdżać poza kraj, teraz szuka nawet powolnych pojazdów, które osiągną 125 km/h.

Przetarg zorganizowany przez spółkę składa się z 5 zadań. W ramach pierwszych trzech PKP Intercity poszukuje łącznie 6 lokomotyw elektrycznych, zdolnych poruszać się z prędkością 160 km/h. Dwa ostatnie zadania dotyczą czterech elektrowozów, które rozpędzą się do 125 km/h. Ten wymóg w zupełności zrealizują nawet najstarsze lokomotywy EU07.

Wszystkie pojazdy przewoźnik zamierza eksploatować przez rok. Oczekuje, że oprócz wynajmu firma lub firmy leasingujące tabor zajmą się również świadczeniem usług utrzymania. Jak czytamy, „lokomotywy muszą być przystosowane do prowadzenia pociągów pasażerskich na terenie Polski, zgodnie z posiadanymi przez wykonawcę dokumentami dopuszczającymi lokomotywy do eksploatacji”.

PKP Intercity czeka na oferty w przetargu do 29 listopada. Lokomotywy mają podjąć pracę w ramach rozkładu jazdy 2022/2023, który zacznie obowiązywać 10 grudnia.

Według naszej wiedzy PKP Intercity nie zwiększy znacząco pracy przewozowej od grudnia 2022. Od miesięcy spółka boryka się z trudnościami, które dotyczą planowych napraw i przeglądów elektrowozów EP09. Możliwości własnego zakładu – Remtrak – są zbyt niskie w stosunku do potrzeb.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony