Partnerzy serwisu:

PKP Intercity chce pokazać, że na kolei jest bezpiecznie

inf. pras 01.10.2020 1,6k

PKP Intercity chce pokazać, że na kolei jest bezpiecznie
Fot. PKP Intercity
Rusza ogólnospołeczny program #bezpiecznakolej, którego celem jest wypracowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa dla branży kolejowej. Akcja ma też zwrócić uwagę pasażerów na pociąg jako bezpieczny środek transportu. Liderem programu jest PKP Intercity.
Program #bezpiecznakolej będzie skupiać się na trzech polach związanych z bezpieczeństwem. Inicjatorzy akcji: PKP Intercity i Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, jako jeden z głównych celów swoich działań wyznaczyli wypracowanie jednolitych standardów dla przewoźników kolejowych dot. bezpieczeństwa sanitarnego. Ten obszar obejmuje aspekty związane z utrzymaniem czystości taboru, zapewnieniem środków dezynfekcyjnych i odpowiednimi zabezpieczeniami sanitarno-epidemiologicznymi. Program będzie skupiać się także na kwestiach związanych z bezpieczeństwem taboru oraz w obiektach kolejowych.

– Od kilku lat widoczny jest trend masowego powrotu Polaków do podróżowania pociągami. Kolej odzyskuje należne jej miejsce między innymi dzięki kwestiom szeroko rozumianego bezpieczeństwa podróży, które dla nas jako przewoźnika zaczyna się już w momencie planowania wyjazdu przez pasażera, a kończy dopiero gdy podróżny opuści dworzec. Kolej to środek transportu, któremu można zaufać, a my będziemy nadal pracować nad tym, aby to zaufanie do kolei tylko się pogłębiało – mówi Adam Laskowski, członek zarządu PKP Intercity.

W ramach kampanii będą również prowadzone działania skierowane do pasażerów. Głównym założeniem będzie umocnienie wizerunku kolei jako bezpiecznego i wiarygodnego środka transportu, który ma zdecydowana przewagę nad innymi środkami transportu zbiorowego.

– Do czasu pojawienia się pandemii COVID-19 obserwowaliśmy stale rosnącą liczbę pasażerów. Dziś Grupa PKP funkcjonuje w zupełnie innych realiach, jednak kolejarze dokładają wszelkich starań, by także w tym trudnym okresie pasażerowie mogli czuć się bezpiecznie na każdym etapie swoich podróży. Ufam, że taka inicjatywa jak #bezpiecznakolej pozwoli jeszcze lepiej przygotować się do nowych wyzwań i jednocześnie sprawi, że kolej będzie w dalszym ciągu cieszyła się zaufaniem swoich klientów – mówi Rafał Zgorzelski, członek zarządu PKP S.A.

Inauguracja programu #bezpiecznakolej nastąpiła podczas XVII Konferencji Modernizacja taboru szynowego, która odbyła się 30 września br. w Mrągowie. Drugim z inicjatorów programu jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport