Partnerzy serwisu:

PKP Intercity chce gruntownie przebudować swoją bazę w Krakowie

Michał Szymajda 27.11.2017 6,5k

PKP Intercity chce gruntownie przebudować swoją bazę w Krakowie
ED74 w Krakowie ProkocimiuFot. archiwum RK
PKP Intercity zamierza przebudować bocznicę kolejową znajdującą się w Krakowie Prokocimiu. Wiąże się to z planowanym wygaszeniem eksploatacji i utrzymania torów postojowych w Krakowie Płaszowie.
W tym celu przewoźnik wystosował otwartą dla wszystkich inwestorów mogących podjąć się zadania prośbę o udzielenie informacji dotyczącej warunków realizacji przebudowy. Jej zakres został określony w ramach obecnej krakowskiej lokalizacji bazy przewoźnika oraz obszaru planowanego do przejęcia od PKP PLK, czyli grupy torów zlokalizowanych w stacji Kraków Prokocim PRB – tory nr 219-231 od ukresu rozjazdu nr 341, w kierunku wschodnim do rozjazdu nr 148.

Najważniejszym obiektem do realizacji będzie hala naprawcza o długości 200 metrów dedykowana do obsługi ED74, ED160 i ED161. Zbudowana zostanie też hala naprawcza o długości 100 metrów, gdzie odbywać się będą przeglądy wagonów. Powstanie tam też zaplecze socjalno-warsztatowe. Ważnym elementem inwestycji ma być budowa myjni.

Planowana jest też budowa instalacji do odfekalniania i wodowania ezt, a także zabudowa tokarni podtorowej. Zrewitalizowane mają być tory na dwukilometrowej bocznicy, a układ torowy rozbudowany tak, by nie było konieczne wjeżdżanie ezt serii ED160 i ED161 podczas manewrów na skrzyżowanie z ul. Półłanki. Mają też powstać nowe tory odstawcze. Zlikwidowana zostanie m.in. przesuwnia taborowa, część torów zostanie dodatkowo zelektryfikowana.

Termin składania informacji do przewoźnika minie 22 grudnia 2017 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony