Partnerzy serwisu:

PKP Intercity będzie tworzyć ekologiczną alternatywę dla podróży samolotem

Redakcja 06.09.2019 2,4k

Adam Laskowski, Członek Zarządu spółki PKP Intercity zapowiedział na Forum Ekonomicznym w Krynicy, że spółka włączy się w trend tworzenia alternatywnych do podróży samolotem połączeń kolejowych – zarówno krajowych jak i zagranicznych. Będą uruchamiane kolejne trasy międzynarodowe, co pozwoli też przygotować się na wejście w życie IV pakietu kolejowego zakładającego większą konkurencję na europejskiej kolei.
W najbliższej perspektywie czasowej wykorzystywany będzie tabor, który obecnie posiada spółka oraz realizowane są inwestycje pozwalające w niedługiej perspektywie na powiększenie parku taborowego przeznaczonego również do ruchu międzynarodowego. Ponadto trwa proces uzyskiwania homologacji przez pociągi Pendolino, które dzięki temu będą mogły w przyszłości realizować połączenia międzynarodowe. Jak podkreśla Laskowski, już dzisiaj składy tego typu wygrywają konkurencję z lotnictwem na trasach krajowych łączących Kraków, Gdańsk, Warszawę i Wrocław. – Widzimy z roku na wzrost liczby pasażerów w tych relacjach, co świadczy o tym że pasażerowie mając do wyboru połączenie lotnicze i kolejowe w pierwszej kolejności korzystają z naszych połączeń – podkreślił Laskowski.

Zdaniem Laskowskiego połączenia międzynarodowe PKP Intercity już teraz cieszą się ogromną popularnością. Często stanowią one atrakcyjną alternatywę dla połączeń lotniczych. W świetle nadchodzącego wejścia w życie IV Pakietu Kolejowego PKP Intercity już teraz stanowi równorzędną konkurencję dla europejskich przewoźników.

Członek zarządu PKP Intercity podkreśla, że przewoźnik będzie walczył o pasażera m.in. nowoczesnym taborem. – Kupowane są nowe lokomotywy i nowe wagony – zaznacza.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony