Partnerzy serwisu:

PKP Intercity: Będzie dodatkowa pula tanich biletów. Pendolino od 49 złotych

Michał Szymajda 18.11.2022 3,7k

PKP Intercity: Będzie dodatkowa pula tanich biletów. Pendolino od 49 złotych
Fot. Romuald Stolnicki
PKP Intercity jest bardzo zadowolone z liczby przewiezionych w tym roku pasażerów. Plan przewoźnika jest taki, by z końcem roku pochwalić się 60 milionami podróżnych. Z pewnością pomoże w tym pula dodatkowych tanich biletów, które do systemu wprowadził operator.
W dniu, w którym odbywał się Kongres Kolejowy w Warszawie, PKP Intercity poinformowało, że przekroczyło liczbę 50 milionów przewiezionych pasażerów. Rekord miał zostać pobity 11 listopada.

– Chcielibyśmy z końcem roku osiągnąć liczbę 60 milionów pasażerów. Nie wiem, czy ją przekroczymy, to zależy to od tego, jak będzie wyglądać grudzień. Jest to jednak miesiąc i świąteczny, i feryjny, więc jesteśmy dobrej myśli – powiedział Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

– 1 października podjęliśmy decyzję, że do sprzedaży wejdzie milion biletów w superpromocyjnych cenach. Z puli miliona biletów sprzedanych zostało około 920 tysięcy. Biorąc pod uwagę to, że mamy jeszcze prawie połowę listopada przed sobą oraz to, że świętujemy przewiezienie 50-milionowego pasażera, zdecydowaliśmy się na dołożenie dodatkowych 200 tysięcy tanich biletów do systemu – dodał Gontarz.

O tym, że tanie bilety wpłynęły na wzrost frekwencji w pociągach świadczą, zdaniem PKP Intercity, wyniki przewozowe. – We wrześniu przewieźliśmy 4,8 miliona pasażerów, w październiku 5,2. To historyczna liczba, bo w październiku tylu pasażerów dotąd nie woziliśmy. Na sukces promocji wpłynęła bardzo intensywna kampania medialna w radio, w telewizji i w internecie – ocenił.

Członek zarządu Intercity dodał, że spółka będzie wracać do takich promocji. Sprzedaż tanich biletów będzie uruchamiana w miesiącach, gdy historycznie są mniejsze potoki pasażerskie. Chodzi np. o wiosnę i jesień.

– Chciałbym jednak podkreślić, że także w momencie, gdy nie uruchamiamy wielkiej promocji, dynamiczny system sprzedaży biletów działa tak, że sprzedaje tanie bilety na połączenia cieszące się mniejszą popularnością. Dlatego tanie bilety można kupić przez cały rok – powiedział. 

Warto przypomnieć, że 11 grudnia zmieni się roczny rozkład jazdy wszystkich polskich przewoźników kolejowych, także PKP Intercity. – O jego szczegółach poinformujemy wkrótce. Mogę tylko powiedzieć, że w siatce naszych połączeń pojawią się zupełnie nowe miejsca zatrzymania – oświadczył.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony