Partnerzy serwisu:

PKP Intercity: 17% wszystkich pasażerów to studenci

Michał Szymajda 07.11.2019 153

PKP Intercity: 17% wszystkich pasażerów to studenci
Fot. ms, rynek-kolejowy
PKP Intercity sprawdziło jaki jest przekrój pasażerów w pociągach przewoźnika. Okazuje się, że ten środek transportu wybiera bardzo dużo studentów.
W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy było ich niemal 5,1 miliona, co stanowi 17% wszystkich przewiezionych w tym czasie osób. W stosunku do zeszłego roku przybyło ich w tym okresie 40 tysięcy. Studenci mogą kupić bilety na wszystkie relacje i we wszystkich kategoriach pociągów PKP Intercity o 51% taniej. Co więcej, ulgi ustawowe łączą się z innymi promocjami spółki, np. Wcześniej Taniej, pozwalającej oszczędzić jeśli planujemy podróż z wyprzedzeniem.

PKP Intercity policzyło także, jaką grupę podróżnych stanowią seniorzy i rodziny.

– Podobnie jak na koniec września 2018 r. seniorzy stanowią 9% wszystkich pasażerów. Na podróż z kolejową spółką zdecydowało się już niemal 2,7 mln seniorów. Może to wynikać z faktu, że osoby, które ukończyły 60. rok życia mogą skorzystać z 30-procentowej zniżki na wszystkie przejazdy pociągami w 1. i 2. klasie, a emerytom i rencistom przysługuje dwa razy w roku 37-procentowy rabat przy zakupie biletu w 2. klasie wszystkich kategorii pociągów przewoźnika – informuje biuro prasowe PKP Intercity.

Niemal równie często podróżują rodziny. Od stycznia do września tego roku podróż z PKP Intercity wybrało niemal 2,64 mln osób z tej grupy, czyli o 160 tysięcy więcej niż przed rokiem. Rodziny szczególnie licznie podróżowały koleją w lipcu, sierpniu i wrześniu – wówczas z usług spółki skorzystało ponad 1,3 miliona osób z tej grupy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony