Partnerzy serwisu:

PKP Informatyka zabiera głos w sprawie walki o sprzedaż biletów

Jakub Madrjas 09.02.2018 3,3k

PKP Informatyka zabiera głos w sprawie walki o sprzedaż biletów
Fot. Miłosz Pakulski, SM42.pl
PKP Informatyka opublikowała oświadczenie, w którym stanowczo zaprzecza że warunkiem przystąpienia przewoźników do Pakietu Podróżnika i aplikacji Bilkom.pl jest rezygnacja z innych, agencyjnych systemów sprzedaży biletów. To kolejna odsłona coraz głośniejszej sprawy sprzedaży biletów kolejowych w internecie, w której centrum są też Przewozy Regionalne i Koleo.
- PKP Informatyka spółka z o.o. stanowczo zaprzecza, informacjom, jakie w ostatnich dniach pojawiły się w przestrzeni publicznej, sugerującym, że warunkiem przystąpienia przewoźników do Pakietu Podróżnika i aplikacji Bilkom.pl jest rezygnacja z innych, agencyjnych systemów sprzedaży biletów - czytamy w oświadczeniu, przesłanym do Redakcji "Rynku Kolejowego".

- Tego typu nieuczciwe praktyki nie wpisują się w etykę biznesową i profesjonalizm spółki. Współpraca PKP Informatyka z przewoźnikami, zarówno państwowymi, jak i samorządowymi, w ramach Pakietu Podróżnika i Bilkom.pl, odbywa się na zasadach rynkowych i w żaden sposób nie ogranicza działalności innych platform sprzedażowych, działających w Polsce - podkreśla spółka.

Przedstawiciele PKP Informatyka zaznaczają, że nie komentują relacji handlowych przewoźników z podmiotami świadczącymi agencyjną sprzedaż biletów. - Skupiamy się na rozwijaniu ofert: Pakiet Podróżnika i nowej aplikacji Bilkom.pl - podkreślają dodając, że "dalsze powielanie nieprawdziwych informacji na temat PKP Informatyka będzie się łączyć z koniecznością podjęcia przez spółkę kroków prawnych".

Stanowisko PKP Informatyki nie mówi wprost, o którą konkurencyjną spółkę chodzi. Czytelnikom należy się jednak informacja, że podczas wczorajszego spotkania prasowego szef Astarium (właściciela Koleo) Kuba Czajkowski zwrócił uwagę, że problemy z przedłużeniem umowy na sprzedaż biletów Polregio zbiegły się z uruchomieniem aplikacji Bilkom 2. Jak dodał, Bilkom 2 jest reklamowany na stronie Polregio, a do tego szef Grupy PKP Krzysztof Mamiński był wcześniej prezesem Przewozów Regionalnych.  - Chcemy równego traktowania – jeżeli w aplikacji Bilkom 2 jest Polregio i PKP Intercity, to nie widzimy powodu, dla którego ci przewoźnicy nie mogliby sprzedawać biletów przez naszą platformę – mówił Czajkowski
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony