Partnerzy serwisu:

PKP Informatyka podpisze kolejną wielomilionową umowę z PKP Intercity

Jakub Madrjas 03.02.2023 1,7k

PKP Informatyka podpisze kolejną wielomilionową umowę z PKP Intercity
zdjęcie ilustracyjneFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP Informatyka wygrała przetarg na dostawę i wdrożenie Systemu Planowania i Obsługi Rozkładu Jazdy ogłoszony przez PKP Intercity. Zarobi na tym ponad 7,5 miliona złotych. 
Pół roku temu PKP Intercity ogłosiło przetarg na zakup systemu planowania i obsługi rozkładu jazdy. Postępowanie trwało dość długo – do października PKP Intercity otrzymało pięć ofert, jednak przewoźnik postanowił przeprowadzić jeszcze aukcję elektroniczną. Przystąpiły do niej trzy firmy, których oferty przewoźnik uznał za spełniające kryteria.

Wspomnianą aukcję elektroniczną wygrała spółka PKP Informatyka, która pokonała Infomex z Żywca oraz S&T Services z Warszawy. Zaoferowana cena po aukcji to 7 649 996,65 złotych – znacznie mniej niż 12,5 mln złotych, które PKP IC założyło w budżecie. Warto przypomnieć, że jedna z odrzuconych ofert opiewała na jeszcze niższą kwotę – tylko 3,8 mln złotych. 

Będzie to kolejna duża umowa przewoźnika z siostrzaną spółką z Grupy PKP. 22 grudnia w siedzibie podpisano trzy umowy z PKP Informatyka, które dotyczą stworzenia zupełnie nowego systemu sprzedaży biletów. Wartość całości wraz z opcjami to aż 143 miliony złotych brutto. Tamto zamówienie – największe w historii PKP Informatyki – zostało udzielone w trybie bezprzetargowym.

Wdrożenie nowego systemu planowania rozkładu jazdy ma pozwolić na lepsze funkcjonowanie przewoźnika. O szczegółach pisaliśmy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony