Partnerzy serwisu:

PKP Informatyka ogłasza przetarg na nowy system sprzedaży biletów

Michał Szymajda 30.06.2021 8,1k

PKP Informatyka ogłasza przetarg na nowy system sprzedaży biletów
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
29 czerwca PKP Informatyka ogłosiła długo oczekiwany przetarg na „Zakup modułu rezerwacyjnego w ramach budowy Systemu Centralnego Rezerwacji Miejsc i Sprzedaży Biletów (NSSiR) zgodnego z założeniami Wspólnego Biletu”.
PKP Informatyka zaznacza, że przetarg to kolejny krok w realizacji strategii spółki, którego celem jest zastąpienie Kurs’u 90 nowoczesnym, kompleksowym systemem obsługi oraz sprzedaży biletów kolejowych. „Moduł Rezerwacje”, który spółka zamierza kupić na rynku, zostanie zintegrowany z pozostałymi elementami systemu przy wykorzystaniu tzw. szyny usług. Ogłoszone dziś postępowanie, podobnie jak przeprowadzone w ubiegłym roku rozpoznanie rynku, to efekt współpracy z PKP Intercity, który jest głównym, choć nie jedynym klientem PKP Informatyka (z usług spółki korzystają także przewoźnicy regionalni).

– Zależy nam na tym, aby podróżni korzystali z intuicyjnego i nowoczesnego systemu sprzedaży. To obok inwestycji w tabor i zaplecza techniczne, kolejny istotny element kolei XXI wieku – podkreślił Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

– Jestem przekonany, że budowa wielomodułowego systemu, integrującego liczne funkcjonalności, dedykowane zarówno przewoźnikom, jak i pasażerom przyczyni się do wzmocnienia atrakcyjności kolei, wzrostu mobilności społeczeństwa oraz znaczącej poprawy standardów obsługi klienta – powiedział Tadeusz Turzyński, prezes zarządu PKP Informatyka.

Termin składania ofert upływa 19 sierpnia 2021 roku. Zakup będzie współfinansowany z Krajowego Programu Odbudowy. O planowanym przetargu i etapach wdrożenia nowego systemu przez PKP Informatyka pisaliśmy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony