Partnerzy serwisu:

PKP Informatyka: Wspólny Bilet łączy najważniejszych przewoźników

Redakcja 07.10.2019 2,1k

Dołączenie Kolei Śląskich do oferty Wspólnego Biletu było wielkim sukcesem – powiedziała w rozmowie z RK podczas targów Trako członek zarządu PKP Informatyka Anna Sabina Wojciechowska. Jak dodała, kluczowa dla powodzenia Wspólnego Biletu była determinacja prezesa PKP SA Krzysztofa Mamińskiego.
Według PKP Informatyka krokiem milowym we wdrażaniu Wspólnego Biletu było przyłączenie się Kolei Śląskich. Przewoźnik przystąpił do porozumienia 23 września. – Można już kupić wspólny bilet, który ma odcinki Kolei Śląskich. To bardzo duży sukces – oceniła przedstawicielka PKP Informatyka. Jak dodała, oznacza to, że wszyscy najważniejsi przewoźnicy są już dostępni w systemie Wspólnego Biletu. Zasługę doprowadzenia projektu do tego etapu przypisała prezesowi PKP SA Krzysztofowi Mamińskiemu.

Według Wojciechowskiej rozszerzanie oferty Wspólnego Biletu o kolejnych przewoźników napotykało w niektórych przypadkach opory ze strony ich samych. – Niektórzy przewoźnicy się wahają albo chcą wdrożyć w późniejszym okresie ten projekt. Ten projekt musi się wpisać w ich plany – stwierdziła.

Wdrożenie było dla Kolei Śląskich powiązane z nowym systemem raportowym – oprogramowaniem tzw. kasy uniwersalnej. Kolejnym zadaniem dla operatora systemu jest uruchomienie sprzedaży wspólnych biletów z udziałem tras KŚ przez Internet. – Bardzo szybko będziemy do tego gotowi – zapewniła podczas targów w rozmowie z RK Wojciechowska.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Trako
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony