Partnerzy serwisu:

Związki zawodowe w PKP Intercity chcą podwyżek

Roman Czubiński 11.10.2022 4,8k

Związki zawodowe w PKP Intercity chcą podwyżek
fot. PKP IC
Związkowcy z organizacji działających w PKP Intercity weszli w spór zbiorowy z pracodawcą. Ich postulat to 500 zł podwyżki dla maszynistów. Przewoźnik na razie nie komentuje sprawy.
Przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych Leszek Miętek informuje, że związkowcy żądają podwyżki wynagrodzeń zasadniczych o 500 zł z wyrównaniem od 1 sierpnia. – To nasz jedyny postulat – zapewnia nasz rozmówca. Żądanie takie stawia nie tylko ZZMK, ale także inne organizacje pracownicze działające w PKP IC.

Odpowiedź zarządu PKP IC nie była dla strony związkowej satysfakcjonująca. – Nie było propozycji podwyżki systemowej. Zamiast niej padły niedookreślone bliżej propozycje premii jednorazowych, a także zmiany systemu wynagrodzeń poprzez włączenie niektórych dodatków do pensji zasadniczej – relacjonuje Miętek.

3 października strony podpisały protokół rozbieżności. Co będzie dalej? Na razie nie należy spodziewać się strajku – do ewentualnego podjęcia takiej decyzji droga jeszcze daleka. – Czekamy na pierwsze posiedzenie w ramach sporu zbiorowego – informuje Miętek. Nie wyznaczono jeszcze jego daty.

PKP Intercity ogranicza informacje o sprawie do samego faktu podpisania protokołu rozbieżności. – Dla dobra prowadzonych rozmów na obecnym etapie nie informujemy o oczekiwaniach przedstawionych przez strony – odpisała rzecznik prasowy przewoźnika Katarzyna Grzduk.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony