Partnerzy serwisu:

PKP IC w Głownie. Komunikacja zastępcza za pociągi, których nie było

Kasper Fiszer 26.10.2020 2,7k

PKP IC w Głownie. Komunikacja zastępcza za pociągi, których nie było
Dworzec kolejowy w Głowniefot. Kasper Fiszer
Od niedawna do Głowna można dojechać z Łowicza autobusem zastępczym PKP Intercity. Przewoźnik zdecydował się na uruchomienie kursów po zamknięciu ruchu na odcinku Kutno – Łódź. Przed rozpoczęciem remontu linii nr 16 pociągi nie dojeżdżały jednak do Głowna.
Wraz z wejściem w życie powakacyjnej korekty rozkładu jazdy (30 sierpnia) PKP Intercity uruchomiło pierwsze po dłuższej przerwie połączenia do Głowna. Do tego 14-tysięcznego miasta w północnej części województwa łódzkiego nie dojedziemy jednak pociągiem tego przewoźnika, a autobusem komunikacji zastępczej. Kursy realizowane są pięć – sześć razy dziennie w relacji Głowno – Łowicz Główny – Głowno. Na trasie nie wyznaczono żadnych przystanków pośrednich.

Trwają roboty w łowickim węźle kolejowym

– Zastępcza komunikacja autobusowa dotyczy składów, które zostały skierowane na trasę okrężną ze względu na prace modernizacyjne prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe na linii kolejowej nr 15 [Bednary – Łódź Kaliska] oraz na łącznicy w Łowiczu [pomiędzy stacjami Łowicz Główny i Łowicz Przedmieście] – poinformował nas Zespół Prasowy PKP Intercity. – Obowiązuje ona za pociągi od Łowicza Gł. do Łodzi-Widzewa, które zatrzymywały się na stacji Głowno – dodały służby prasowe przewoźnika. Przypomnijmy, że prace w węźle Łowicz są opóźnione.

Informacje przekazane nam przez PKP Intercity są przy tym o tyle zaskakujące, że do końca sierpnia w Głownie nie zatrzymywały się żadne pociągi tej spółki. Kierowała ona swoje kursy przez Łowicz i Głowno w przeszłości, ale od dłuższego czasu wszystkie połączenia realizowane były przez Zgierz i Kutno z pominięciem Łowicza. Na linii nr 15 przewozy utrzymywała jedynie Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Nieznacznie szybciej niż ŁKA z przesiadką

Kursy dalekobieżne z Łodzi w kierunku Kutna korzystają ze wspomnianego objazdu przez Koluszki i Łowicz dopiero od końca sierpnia. Na stacji w Łowiczu autobusy zastępcze zostały skomunikowane z pociągami. Objazd został wprowadzony w związku z zamknięciem linii nr 16 na odcinku Zgierz – Łęczyca. Gdyby przejazd przez Łowicz i Głowno był aktualnie możliwy, najprawdopodobniej rzeczywiście kursy PKP Intercity byłyby skierowane tą trasą.

Czas przejazdu autobusem PKP Intercity z Głowna do Łowicza wynosi 33 minuty. Podróż pociągiem ŁKA do stacji Łowicz Przedmieście i dalej uruchamianym przez wojewódzkiego przewoźnika autobusem zastępczym do Łowicza Głównego trwa, wliczając w to czas potrzebny na przesiadkę, ok. pięć minut dłużej. – Komunikację zastępczą wprowadzono w porozumieniu z organizatorem przewozów [Ministerstwem Infrastruktury] – usłyszeliśmy w PKP Intercity. Spółka nie odpowiedziała nam natomiast na pytanie, czy utrzyma kursy do Głowna po kolejnych korektach rozkładu jazdy. Najbliższą zaplanowano już na 8 listopada.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony