Partnerzy serwisu:

PKP IC unieważnia duży przetarg na wagony. Oferta FPS za droga

Jakub Madrjas 21.10.2020 71

PKP IC unieważnia duży przetarg na wagony. Oferta FPS za droga
fot. M. Szymajda, Rynek Kolejowy
PKP Intercity unieważniło przetarg na modernizację 90 wagonów typów 111A i 141A dla PKP Intercity, który rozpisano w połowie grudnia 2019 roku. Jedyna oferta przekroczyła budżet przewoźnika.
Przetarg na modernizację wagonów rozpisano w połowie grudnia 2019 roku. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie naprawy okresowej na 5. poziomie utrzymania wraz z modernizacją i później przeglądem na trzecim poziomie utrzymania 90 wagonów osobowych typów 111A i 141A. Wagony po wykonanych pracach pozostaną wagonami przedziałowymi 2. klasy, ale z sześcioma a nie ośmioma miejscami w przedziale.

Oferty ostatecznie otwarto w połowie sierpnia. Wpłynęła tylko jednak, którą złożył FPS H. Cegielski. Opiewała ona na 515,7 mln złotych, przy budżecie zamawiającego określonym na ten cel w kwocie 424,5 mln złotych brutto. 

Wczoraj (20 października) PKP Intercity unieważniło przetarg. – Zaproponowana przez wykonawcę kwota za realizację usługi nie mieści się w kwocie jaką zamawiający, przeznaczył na sfinansowanie zamówienia – uzasadniło PKP Intercity.

PKP Intercity z końcem 2019 roku odebrało ostatnie z 90 wagonów, z poprzedniego kontraktu z FPS. Niedawno producent przekazał PKP Intercity pierwsze dwa wagony restauracyjne.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony