Partnerzy serwisu:

Bilet „Taniej z Bliskimi” przez intercity.pl? Musimy sami sprawdzić, czy się opłaca

Kasper Fiszer 12.07.2022 9,6k

Bilet „Taniej z Bliskimi” przez intercity.pl? Musimy sami sprawdzić, czy się opłaca
Pociąg IC do Kudowy na stacji we Wrocławiu Fot. M. Szymajda
System sprzedaży biletów PKP Intercity przez internet nie podpowie pasażerowi, czy skorzystanie z nowej promocji dla małych grup jest dla niego korzystne. Trzeba więc samemu sprawdzić wysokość opłat zarówno przy wykorzystaniu promocji, jak i bez niej. Rezygnacja z upustu może się opłacać zwłaszcza przy wczesniejszym zakupie.
W tym miesiącu w ofercie PKP Intercity zaszły dość istotne zmiany. Z jednej strony znacznie podniesione zostały opłaty za zakup biletu u konduktora (opłata pokładowa wzrosła właśnie z 10 do 20 zł), z drugiej jednak podróżujący w małych grupach uzyskali możliwość skorzystania z 30-procentowej zniżki od ceny bazowej biletu na przejazd pociągami kategorii TLK lub IC. Jak zwrócili uwagę nasi czytelnicy, skorzystanie z promocji wymaga przy tym pewnej uwagi.

Łatwo kupić bilet bez właściwej zniżki

Kupując bilet w internetowym systemie e-IC, jeśli w danej relacji nie są już dostępne tańsze bilety promocyjne z oferty Promo, uzyskamy bowiem standardowo propozycję zakupu biletu według cen bazowych, czyli bez 30-procentowej zniżki. – – Należy pamiętać, by zaznaczyć specjalny przycisk oznaczony jako „Taniej z bliskimi”. Dopiero wówczas system naliczy cenę zgodną z promocją – mówi Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Powoduje to, że jeśli kupujemy bilet z wyprzedzeniem, powinniśmy sprawdzić cenę dwukrotnie – przy zaznaczonym przycisku zakładającym korzystanie z promocji i bez jego wciskania. Może się bowiem zdarzyć, że skorzystanie z oferty Promo okaże się opłacalniejsze, bo uzyskamy wyższy rabat. Nie możemy liczyć na podpowiedź ze strony systemu sprzedażowego, która opcja okaże się dla nas korzystniejsza.

Tańszego biletu nie kupimy u konduktora

Nowa oferta PKP Intercity jest przeznaczona dla osób podróżujących w małych grupach – od 2 do 6 osób. Zniżka udzielana przez przewoźnika komercyjnie łączy się z ulgami ustawowymi, np. uczniowskączy studencką. Jak przypomina przedstawicielka spółki, sprzedaż w promocyjnych cenach kończy się na jeden dzień przed odjazdem pociągu. W związku z tym bilety w ramach tej oferty nie są sprzedawane przez konduktorów.

Nowa zniżka nie obowiązuje w pociągach kategorii EIC oraz EIP. – Niezmiennie można natomiast korzystać z biletów rodzinnych, które oferujemy grupom od 2 do 5 osób, wśród których jest osoba poniżej 16. roku życia – proponuje nasza rozmówczyni. Również w tym przypadku każda z osób otrzymuje 30-procentową zniżkę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony