Partnerzy serwisu:

PKP Intercity sprzedaje kilkadziesiąt wagonów

Roman Czubiński 20.08.2021 14,9k

PKP Intercity sprzedaje kilkadziesiąt wagonów
Zdjęcie ilustracyjnefot. MS
Narodowy przewoźnik postanowił sprzedać na licytacji niemal czterdzieści wagonów pasażerskich. Większość z nich przeznaczono do sprzedaży w całości, część jednak ma zostać pozbawiona cech biegowych.
Wagony, których przewoźnik zamierza się pozbyć, należą w większości do typów 110A, 111A i 112A różnych odmian. Cztery pozostałe to wyprodukowane w ówczesnej Niemieckiej Republice Demokratycznej wagony sypialne typu Goerlitz 79 (3) i Goerlitz 81 (1).

Poszczególne egzemplarze różnią się stanem i kompletnością. 22 z nich, w tej liczbie jeden spalony, PKP IC chce sprzedać w całości. Daje to przyszłym nabywcom, przynajmniej w teorii, możliwość wyremontowania ich i dalszej eksploatacji w składach pociągów. Z jednego – jak zastrzega sprzedający – zostało już tylko pudło. W przypadku pozostałych 15 (stacjonujących w Krakowie, Lublinie, Przemyślu i Warszawie) przewoźnik wymaga zwrotu i dostarczenia w wskazane miejsce kompletnych wózków lub samych zestawów kołowych. Ewentualne przywrócenie do służby wymagałoby więc od nowych właścicieli uzupełnienia tych elementów we własnym zakresie.

Pierwszym etapem postępowania będzie składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej. Można to zrobić do godziny 10, 28 sierpnia. O dalszych losach wagonów rozstrzygnie właśnie licytacja, którą PKP IC zobowiązuje się zorganizować nie później, niż 7 września. Aukcja ma trwać 30 minut, jednak z możliwością wydłużenia o maksymalnie 20 jednominutowych dogrywek.

Ceny wywoławcze wagonów wahają się od 6800 zł (dla dwóch warszawskich wagonów 110Ac bez wózków) do 23 520 zł (dla wagonów tego samego typu z Gdyni i Szczecina, sprzedawanych w całości). Udział w licytacji jest bezpłatny, choć uczestnicy muszą wpłacić wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej wagonów, o których zakup się ubiegają.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony