Partnerzy serwisu:

PKP IC rozważy uruchomienie nocnego pociągu Bielsko-Biała Główna – Gdynia podczas wakacji

Jakub Madrjas 22.02.2018 5,9k

PKP IC rozważy uruchomienie nocnego pociągu Bielsko-Biała Główna – Gdynia podczas wakacji
Fot,. Łukasz Piotrowski, SM42.pl
– W związku ze zwiększonym zainteresowaniem nocnym połączeniem Bielsko-Biała Główna – Gdynia w okresie wakacji, PKP Intercity rozważy możliwość uruchomienia sezonowego połączenia w ramach czerwcowej korekty rocznego rozkładu jazdy – poinformował wiceminister Andrzej Bittel. Pociąg tej relacji został wycofany 10 grudnia.
Interpelację do ministra infrastruktury ws. rozkładu jazdy pociągów z Bielska-Białej złożyła posłanka Małgorzata Pępek. – We wprowadzonym 10 grudnia rozkładzie jazdy pociągów z Bielska-Białej zniknął pociąg PKP Intercity relacji Bielsko-Biała – Gdynia, oferujący wagony sypialne. Pociąg ten rozpoczyna jazdę w Katowicach. Zatem pasażerowie, którzy chcą skorzystać z tego połączenia, muszą najpierw dotrzeć do stacji Katowice. Jeśli chcą pojechać z Bielska, mają do dyspozycji pociągi Pendolino, w których opłaty za przejazd są znacznie droższe – zauważyła.

Tylko 19 proc. miejsc zajętych

Jak odpowiedział wiceminister Andrzej Bittel, przesłanką do skrócenia relacji pociągu Bielsko-Biała Główna – Gdynia Główna do stacji Katowice była analiza potoków pasażerskich zarówno w ramach oferty wagonów sypialnych, jak i wagonów z miejscami do siedzenia. – Średnia zajętość w pociągu na odcinku Bielsko-Biała Główna – Katowice – Bielsko-Biała Główna z wyłączeniem sezonu letniego kształtowała się na poziomie 20-40 pasażerów, co stanowi nie więcej niż 19% puli dostępnych miejsc – poinformował.

Jak dodał, pociąg IC Pogoria relacji Katowice – Gdynia Główna – Katowice został zaplanowany do kursowania w rozkładzie jazdy 2017/2018 z obsługą składem ED160 „Flirt”. Wydłużenie relacji tego pociągu o odcinek Katowice – Bielsko-Biała Główna, o które pyta posłanka, wymagałoby akceptacji ze strony Centrum Unijnych Projektów Transportowych, ponieważ odcinka Katowice – Bielsko-Biała Główna nie ujęto w projekcie taborowym PKP IC.

Rozważą połączenia wakacyjne

Bittel dodaje, że w związku ze skróceniem relacji pociągu „Pogoria” w rozkładzie jazdy pociągów 2017/2018 pasażerowie podróżujący z i do stacji Bielsko-Biała Główna mogą skorzystać ze skomunikowania pociągu IC 54170 „Pogoria” relacji Gdynia Główna – Katowice z codziennym pociągiem KŚ 94701 relacji Katowice – Zwardoń. Przyjazd pociągu IC 54170 do stacji Katowice zaplanowany został na godz. 5:18, odjazd pociągu KŚ 94701 ze stacji Katowice o godzinie 5:36/5:42 (w rozkładzie rocznym 5:35). W kierunku powrotnym istnieje możliwość skorzystania ze skomunikowania pociągu KŚ 94774 relacji Zwardoń – Katowice przyjazd do stacji Katowice o godz. 22:31 (w rozkładzie rocznym również 22:31), odjazd pociągu IC 45170 Pogoria relacji Katowice – Gdynia o godz. 22.43.

Wiceminister informuje ponadto że, w związku ze zwiększonym zainteresowaniem nocnym połączeniem Bielsko-Biała Główna – Gdynia w okresie wakacji, PKP Intercity rozważy możliwość uruchomienia sezonowego połączenia w omawianej relacji, w ramach korekty rocznego rozkładu jazdy 2017/2018, która obowiązywać będzie od 10 czerwca 2018 r.

Warto przypomnieć, że po trzech miesiącach przerwy nocny pociąg IC „Pogoria” ponownie zatrzymywać się będzie w Pabianicach. Zmiana w rozkładzie jazdy, która wprowadzona została na wniosek prezydenta podłódzkiego miasta, ma wejść w życie wraz z marcową korektą rozkładu jazdy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony