Partnerzy serwisu:

PKP IC: Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie Wi-Fi w Pendolino

Martyn Janduła 20.09.2017 4,3k

PKP IC: Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie Wi-Fi w Pendolino
Fot. KOLEJ77, SM42.pl
Na pokładach polskich Pendolino nadal brakuje dostępu do bezprzewodowego internetu, zaś dzwonienie z telefonu jest mocno utrudnione, bo do wnętrza pojazdu nie dociera dobrej jakości sygnał GSM. PKP Intercity zapowiada jednak, że prowadzi już zaawansowane rozmowy z Alstomem, by ten stan rzeczy zmienić.
Temat braku internetu w Pendolino wraca jak bumerag. Tym razem PKP Intercity zapowiada jednak zdecydowane kroki, by pasażerowie jednak dostęp do cyfrowego medium zyskali, a wraz z nim także poprawę zasięgu GSM na pokładzie. – Wdrażamy następny etap procesu montażu Wi-Fi w Pendolino. Za tydzień lub dwa powstanie model finansowy jego montażu i będziemy przystępować już do zaawansowanych rozmów z Alstomem – wyjaśnia Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity. Dodaje także, że spółka cały czas jest w kontakcie z producentem składów.

Jak tłumaczy Oniszczuk, kwietniowy wypadek jednego ze składów pod Opolem „skomplikował nam proces montażu Wi-Fi w Pendolino”. Jak tłumaczy, montaż bezprzewodowego internetu w Podolino spowoduje wyłączenie dodatkowego składu. – Musimy najpierw zabezpieczyć Pendolino dla potrzeb przewozowych – podkreśla. Jak wyjaśnia Oniszczuk, montaż bezprzewodowego internetu w pojeździe wymaga przetestowania jego działania, czy nie wpływa na zakłócenie innych sygnałów. – Także musimy przede wszystkim dbać o pasażerów i o dostępność taboru – dodaje.

Według deklaracji, przewoźnik ma nadzieje, że już w przyszłym roku ruszy proces montażu Wi-Fi oraz wzmacniaczy sygnału GSM. – Staramy się jak najszybciej to zmienić, bo wiemy, że jest taka potrzeba. Chcemy prace wykonać także kompleksowo, żeby był i dobry sygnał GSM i Wi-Fi. Mam nadzieję, że internet i zasięg w telefonach pojawią się w części Pendolino do końca roku 2018 – mówi Oniszczuk.

Obecnie spółka PKP Intercity posiada 18 dostępnych Pendolino. Jeden jest wyłączony z użytkowania od kwietnia, po zderzeniu z naczepą samochodu ciężarowego na przejeździe kolejowo-drogowym pod Opolem. Drugi skład przechodzi obecnie prace na czwartym poziomie utrzymania w Alstomie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony